Islande piekāpjas Horvātijai un noslēdz dalību Pasaules kausa finālturnīrā

Rostovā pie Donas otrdien, 26.jūnijā, spraigā un emocijām bagātā spēlē Horvātija ar rezultātu 2:1 uzvarēja Islandes izlasi, izgaisinot mazās valsts cerību uz Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfinālu. Horvātija, lai gan spēlēja ar nomināli vājāko sastāvu, tomēr spēja pierādīt, ka pelnīti ir D grupas līdere.

Spēle iesākās aktīvi, abām komandām rādot aktīvu un uzbrūkošu futbolu. Tiesa gan, to, ka horvāti jau jutās komfortabli, varēja just.

Pirmā puslaika noslēgumā Islandes futbolisti, visticamāk, uzzinājuši, ka paralēlajā spēlē Argentīna ir izvirzījusies vadībā, kas reāli apdraud mazās valsts izredzes turpināt turnīru, sāka aktivizēties.

40. minūtē Islande tika pie lieliskas iespējas atklāt spēles rezultātu, tomēr bumba mērķi sasniegt nespēja. Taču islandiešu uzbrukumi nemitējās.

Islande nespēj realizēt iespēju

Jau pirmā puslaika kompensācijas laikā islandieši arvien aktīvāk un aktīvā gāja uzbrukumā, taču no vārtu zaudējuma horvātus glāba vārtsarga Lovres Kaliniča meistarība.

Vēl viena garām palaista iespēja

Vārtsargs Kaliničs glabj Horvātiju no vārtu zaudējuma

Otrajā puslaikā Islande turpināja uzbrukt horvātu vārtiem, taču šoreiz laukumā jau bija cita komanda vai vismaz daudz kaujinieciskāks kaujas gars valdīja spēlētājos. Un Islandes sapnis par iekļūšanu astotdaļfinālā sāka attālināties spēles 53. minūtē, kad Milans Badeljs izvirzīja Horvātiju vadībā.

Badeljs izvirza Horvātiju vadībā

Islandes centieni tomēr sasniegt savu sapni nerimās, taču veiksme nebija sabiedrotā, lai gan situācijas veidojās ļoti bīstamas.

Vārtu pārliktnis glābj

76. minūtē islandiešiem beidzot izdevās - tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, ko veiksmīgi realizēja Gilfi Sigurdsons un izlīdzināja rezultātu.

Tiesnesis nozīmē 11 metru soda sitienu

Sigurdsons realizē soda sitienu

Sajutusi spēles garšu, Islande turpināja aktīvu spēli, saprotot, cik augsta ir spēles likme. 90. minūtē gan sapnis islandiešiem bija izsapņots - Ivans Perešičs bija precīzs un izvirzīja Horvātiju atkal vadībā.

Horvātijas uzvaras vārti

Horvātijas futbola izlase ir vienīgā D grupā, kas jau pirms pēdējās kārtas spējusi nodrošināt vietu izslēgšanas spēlēs, iepriekšējos mačos gūstot divas uzvaras – ar 2:0 uzvarot Nigēriju un ar 3:0 pārspējot zvaigžņoto Argentīnu.

Tikmēr Islandei, kas vienmēr spējusi parādīt raksturu, lai tiktu tālāk, bija nepieciešama tikai un vienīgi uzvara. Islandes futbola valstsvienība šo turnīru sāka ar neizšķirtu pret Argentīnu (1:1), bet turpinājumā ar 0:2 atzina Nigērijas pārākumu.