Islande ugunskristībās sagādā sensacionālu neizšķirtu; Mesi nerealizē soda sitienu

Futbola Pasaules kausa izcīņas pirmajā D grupas mačā pastarīte Islande parūpējās par pirmo turnīra sensāciju, spēlējot neizšķirti ar spēcīgo Argentīnu (1:1). Otrajā puslaikā līderis Lionels Mesi varēja atnest uzvaru Argentīnai, taču viņa raidītais 11 metru soda sitiens tika atvairīts.

Vārtus Argentīnas labā guva Serhio Agvero, bet islandiešiem precīzs bija Alfrēds Finbogasons.

Spēles momenti

No pirmajām minūtēm argentīnieši demonstrēja, ka viņi šajā mačā grasās spēlēt pirmo vijoli. Vien pēc pāris spēlētām minūtēm bīstamu momentu eiropiešu vārtu priekšā radīja Argentīnas spēlētāji, taču rezultātu neatklājot.

Pēc paviršas atspēles vārtsargam teicamu iespēju iesist vārtus guva salinieki, taču arī Islandei noņemt nulli no tablo neizdevās.

Spēles 19. minūtē Argentīnas spēlētājs Serhio Agvero, demonstrējot savas prasmes ar bumbu, raidīja teicamu šāvienu no soda laukuma, atklājot rezultātu.

Agvero atklāj rezultātu

Vien piecas minūtes vēlāk bīstams uzbrukums padevās islandiešiem. Pirmo sitienu pēc rikošeta atvairīja vārtsargs, taču bumba atlēca tieši pa spērienam Finbogasonam, kurš nekavējoties to trieca vārtos, atgriežot līdzsvaru uz tablo.

Finbogasons panāk neizšķirtu

Pēc vārtu guvuma spēle turpināja ritēt uz vieniem vārtiem, Argentīnai lielākoties kontrolējot bumbu. Taču spēcīgo dienvidamerikāņu spiedienu spēja izturēt islandieši, ka neilgi pirms pārtraukuma izkārtoja divas teicamas vārtu gūšanas iespējas, kas abas palika neizmantotas.

Neapmierinātība par mača rezultātu bija manāma argentīniešos arī pēc 15 minūšu pauzes, kad spēlētāji atkal turpināja dominēt laukumā. Par spīti lielajai bumbas kontrolei, atjaunot pārsvaru Argentīnai neizdevās.

Neilgi pirms otrā puslaika viduspunkta pēc grūdiena mugurā soda laukumā krita Argentīnas izlases spēlētājs. Tiesnesis nekavējoties saskatīja pārkāpumu, nozīmējot 11 metru soda sitienu.

Tiesnesis nozīmē 11 metru sitienu uz Islandes vārtiem

Pretim Islandes vārtsargam Hanness Haldorsons stājās Argentīnas superzvaigzne Mesi. Par epizodes varoni kļuva Haldorsons, kurš, faniem gavilējot, apturēja Mesi raidīto bumbu.

Haldorsons aptur Mesi soda sitienu

Pēc neizmantotās iespējas spēle turpināja ritēt uz vieniem vārtiem, Argentīnai cenšoties izraut uzvaru, bet islandiešiem – par katru cenu noturot neizšķirtu.

Neilgi pirms spēles laika beigām soda laukumā vēlreiz tika klupināts viens no dienvidamerikāņiem, taču tiesnesis nolēma 11 metru soda sitienu nenozīmēt. Neapmierināti par šādu lēmumu bija Argentīnas spēlētāji.

Tiesnesis strīdīgā situācijā nepiešķir 11 metrus

Laikam strauji ritot uz beigām, iespējas gūt vārtus argentīniešiem tikai pieauga. Kā allaž ierindā bija ziemeļnieku aizsardzības līnija, taču atsevišķās epizodēs varoņa lomu atkal uzņēmās Haldorsons.

Islande ar vien nedaudz vairāk nekā 300 tūkstoš iedzīvotājiem Pasaules kasa izcīņā šogad piedalās pirmo reizi, bet jau pirms diviem gadiem viņi izpelnījās simpātijas Eiropas čempionātā.

Neapstrīdami mača favorīti ir Argentīna, kas pirms četriem gadiem palika soli no kārotās trofejas. Argentīniešiem divas reizes izdevies arī tikt pie Pasaules kausa, bet pēdējo reizi tas notika 1986. gadā. Uzvaru dienvidamerikāņi guva arī 1978. gadā savās mājās.

D apakšgrupā vēlāk sestdien spēkosies arī Nigērijas un Horvātijas izlases. Šo valstsvienību spēles tiešraidi 22.00 varēs vērot tiešraidē LTV7 un lsm.lv.