Horvātija pirmajā Pasaules kausa spēlē pārspēj nigēriešus un kļūst par grupas līderi

Pasaules kausa izcīņas grupas kārtas mačā Kaļiņingradā Horvātija apspēlēja Nigēriju (2:0), kļūstot par D apakšgrupas līdervienību pēc pirmās spēļu kārtas, liecina organizatoru informācija.

Pirmos vārtus horvāti guva atsitienā no Nigērijas spēlētāja, savukārt otrajā puslaikā 11 metru sitienu realizēja Luka Modričs.

Mača pirmajā nogrieznī komandas spēkojās kā līdzīgs ar līdzīgu, nevienai vienībai negūstot izteiktu pārsvaru.

Futbolisti neatlaidīgi cīnījās par katru bumbu, un likumsakarīgi regulāri bija manāms kontakts starp spēlētājiem un pārkāpumi.

Mača 32. minūtē pēc stūra sitiena bumba atrada ceļu Nigērijas vārtos, kad pēdējais to skarā nigērietis Oghenekaro Etebo.

Horvāti atklāj rezultātu

Vārtu guvums nesapurināja Nigērijas izlasi, jo atlikušajā puslaika daļā bumbu vairāk kontrolēja eiropieši. Horvātiem izdevās arī bīstami apdraudēt pretiniekus, taču dubultot pārsvaru viņiem neizdevās.

Ironiski, ka pēc pirmā puslaika statistikas ailītē nevienai no vienībām nebija precīzu sitienu pa vārtiem, jo vienīgais vārtu guvums bija rikošetā no pretinieka.

Otrā puslaika ievadā kaujinieciski noskaņoti bija Nigērijas bumbas meistari, kas aktīvi centās atspēlēties. Tomēr viņu mēģinājumi rezultātu nemainīja.

Drīz vien horvāti iespēlējās arī otrajā puslaikā un spēles ritējumu izlīdzināja.

Pēc horvātu izpildīta stūra sitiena Nigērijas spēlētāji, cīnoties par pozīciju, pārkāpa noteikumus, liekot tiesnesim nozīmēt 11 metru soda sitienu.

Tiesnesis nozīmē 11 metru soda sitienu

Šo iespēju devās izmantot Modričs, kurš nekļūdīgi bumbu raidīja vārtu kreisajā apakšējā stūrī, dubultojot pārsvaru.

Modričs dubulto pārsvaru

Mača izskaņā Nigērijai bija iespējas samazināt rezultāta starpību, taču viņiem tas neizdevās.

Par „melno zirdziņu” uzskatītajai Horvātijas izlasei pēdējos čempionātos nav sekmējies ar augstvērtīgiem panākumiem. Taču 1998. gadā izlase izcīnīja turnīra bronzu.

Tikmēr Nigērija Pasaules kausa izcīņa piedalījusies piecas reizes pēdējo sešu gadu laikā.

D grupas pirmajā mačā Islande sanacionāli nospēlēja neizšķirti pret grupas favorīti Argentīnu.