Beļģijas futbolisti uzvar angļus, pirmoreiz iegūst trešo vietu Pasaules kausā

Priekšpēdējā spēlē Pasaules kausa finālturnīrā Beļģijas izlase sestdien Sanktpēterburgā ar 2:0 pārspēja Anglijas futbolistus un pirmo reizi valstsvienības vēsturē izcīnīja finālturnīrā 3.vietu. Pa vieniem vārtiem beļģi guva katrā puslaikā, sarūgtinot turnīra lielāko daļu labi aizvadījušo jauno Anglijas izlasi.

Kausa ieguvēji svētdien Maskavā kļūs zināmi Francijas un Horvātijas valstsvienību cīņā.

Beļģijas izlases apbalvošana

Beļģus 4.minūtē vadībā izvirzīja Tomass Menjē, bet Edens Azārs 82.minūtē pārsvaru dubultoja.

Rezultātu atklāj beļģi

Aktīvāka darbība spēles sākumā ļāva beļģiem gūt savus ātrākos vārtus Pasaules kausa vēsturē. Ātrā uzbrukumā Nasers Čadli piespēlēja vārtu priekšā, kur Menjē ar vienu pieskārienu ievirzīja bumbu tīklā.

Džordans Pikfords glābj Anglijas vārtus

Beļģijas izlase turpināja radīt bīstamas situācijas un angļus no otro vārtu zaudējuma 12.minūtē glāba vārtsargs Džordans Pikfords, ar vienu roku atvairot Kevina de Bruines sitienu no 10 metriem.

Bumba lido virs angļu vārtiem pēc Tobija Alderveirelda sitiena

Anglijas futbolisti daudz kontrolēja bumbu, bet bīstamākus uzbrukumus izveidoja viņu pretinieki. Virs Anglijas vārtiem 35.minūtē sita Tobijs Alderveirelds.

Harijs Keins neaizsniedzas līdz bumbai beļģu vārtu priekšā

Kā allaž, angļi varēja paļauties uz centrējumiem un pēc viena no tiem Harijam Keinam 54.minūtē tikai pāris centimetru pietrūka, lai ar kāju aizsniegtos līdz bumbai.

Romelu Lukaku neizmanto lielisku piespēli

Lieliskas piespēles Beļģijas izlasē turpināja dalīt de Bruine - 56.minūtē viņš izvirzīja Romelu Lukaku vienu pret Pikfordu, tomēr uzbrucējs mazliet par tālu atlaida bumbu.

Tobijs Alderveirelds izsit bumbu no tukšu vārtu priekšas

Teicamu iespēja panākt izlīdzinājumu 70.minūtē neizmantoja Eriks Daiers, kurš pārmeta bumbu pāri beļģu vārtsargam Tibo Kurtuā, bet no tukšiem vārtiem izsita Alderveirelds.

Džordans Pikfords glābj angļus pēc Beļģijas izlases ātra trieciena

Anglijas izlase arvien uzņēmīgāk apsēda pretinieku vārtus, turpretim beļģi otrajā puslaikā paļāvās uz pretuzbrukumiem. Izcils prettrieciens ar perfektu saspēli "sarkanajiem velniem" izdevās 80.minūtē, kad tikai Pikforda reakcija lēcienā novērsa angļiem vārtu zaudējumu.

Edens Azārs nostiprina Beļģijas uzvaru ar otrajiem vārtiem

Tomēr jau nākamais ātrais uzbrukums pāris minūtes vēlāk Beļģijai bija rezultatīvs - Azārs trāpīja vārtu tuvajā stūrī.

Spēlei par 3.vietu nav titula mača spozmes, tomēr abām komandām bija par ko cīnīties. Anglijas izlasei kopš uzvaras 1966.gadā lielākais panākums Pasaules kausa izcīņā bija 4.vieta 1990.gadā, kad komanda mazajā finālā piekāpās mājiniekiem itāliešiem.

Savukārt beļģiem 4.vieta bija līdz šim absolūti augstākais sasniegums Pasaules kausa izcīņā, kas tika gūts 1986.gadā Meksikā.