Panorāma

Latvija atbalsta Moldovas ceļu uz Eiropas Savienību

Panorāma

Sabiedrībai nodod mediju politikas pamatnostādnes

Zemnieki ar vircu aplej ES institūcijas Briselē

Briselē zemnieki ar vircu aplej ES institūcijas

Kūtsmēslu un deguma smaka otrdien bija jūtama Eiropas Padomes apkārtnē Briselē. Par to parūpējās protestējošie zemnieki, kas šogad jau trešo reizi ar traktoriem nobloķēja Eiropas kvartālu Briselē.

Beļģijas galvaspilsētā otrdien notika Eiropas Savienības (ES) valstu lauksaimniecības ministru tikšanās, un protestētāji to nevarēja laist garām.

Šoreiz uz protesta akciju bija sabraukuši mazliet mazāk traktoru nekā iepriekšējās reizēs.

Zemnieku protesta akcija Briselē
Zemnieku protesta akcija Briselē

Briseles centrā izskatījās tā, it kā lauki būtu ienākuši pilsētā.

Lauksaimnieki izlēja kūtsmēslus, vircu pie Eiropadomes un Eiropas Komisijas ēkas, vēršot strūklu arī pret policiju, kas atbildēja ar ūdensmetējiem.

Tika izmantota arī asaru gāze. Desmitiem traktoru noslēdza ielas netālu no Eiropas Savienības galvenajām institūcijām.

Zemnieku protesta akcija Briselē
Zemnieku protesta akcija Briselē

Lauksaimnieki protestēja pret visu, sākot no tā, ko viņi uzskata par pārmērīgu birokrātiju, līdz pastiprinātiem vides pasākumiem, lēto lauksaimniecības produktu importu un negodīgu tirdzniecības praksi.

Luksemburgas laukumā tika izbērta zeme un stādīti koki, lai protestētu pret Dabas atjaunošanas likumu.

"Mēs tagad stādām kokus šeit, Briselē, jo valdība ar mums, zemniekiem, dara to pašu: viņi atņem mums zemi, lai stādītu kokus. Tā ir problēma. Otrais, tas salmu vīrs simbolizē, kā Eiropa skatās uz mums, zemniekiem. Tā ir šodienas Eiropas problēma, un tāpēc mēs esam šeit, lai protestētu," stāsta protestējošo zemnieku pārstāvis Steins Zeldero.

"Mums jātiek galā ar daudzām administratīvām lietām, ar daudziem vides ierobežojumiem. Mēs esam par to, ka mēs darām visu iespējamo vides labā, bet tomēr - lauksaimniecībai ir jābūt prioritātei," uzskata beļģu zemnieks Jolans Taržē.

Zemnieku protesta akcija Briselē
Zemnieku protesta akcija Briselē

Līdzīgi kā iepriekšējās reizēs arī šoreiz protesti izvērtās mazliet vardarbīgi, notika vandālisms – tika dedzinātas riepas, mestas olas uz ES ēkām.

Maz ticams, ka visas zemnieku prasības tiks uzreiz izpildītas, taču tām noteikti ir ietekme.

EK ir apsolījusi atvieglot birokrātijas prasības mazajiem lauksaimniekiem, tāpat arī Eiropas zemnieku bailes no Ukrainas lauksaimniecības produktu un graudu ienākšanas tiek sadzirdētas, un šobrīd kavējas atļaujas došana Ukrainas lauksaimniecības produktu importa turpināšanai bez tarifiem.

Par to otrdien Briselē bija ieradies runāt arī Ukrainas lauksaimniecības un pārtikas ministrs, bet pagaidām risinājums nav panākts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti