Priedulēna izcīna 6.vietu Pasaules kausa posmā skeletonā

Otro reizi Pasaules kausa sezonā labāko sešiniekā iekļuva skeletoniste Lelde Priedulēna, kura piektdien Vinterbergas trasē izcīnīja 6.vietu, liecina organizatoru informācija. Sezonā un karjerā pagaidām veiksmīgākais starts latvietei bija pirms nedēļas citā Vācijas trasē Altenbergā, kur viņa finišēja piektā.

Divu braucienu summā uzvaru Vinterbergā izcīnīja Vācijas skeletoniste Tina Hermane, finišējot pēc minūtes un 57,87 sekundēm. Priedulēna no uzvarētājas atpalika 1,23 sekundes. Laureātu trijniekā iekļuva arī vāciete Žakelīne Lellinga, zaudējot savai tautietei 0,40 sekundes un Kanādas sportiste Džeina Čenela, kuru no uzvarētājas šķīra 0,88 sekundes. Aiz pjedestāla 4.vietā palika Lielbritānijas sportiste Lora Dīsa, kura uzvarēja pirmajā posmā.

Priedulēna pirmajā braucienā sasniedza sesto rezultātu - no līderes Hermanes 22 gadus vecā Latvijas sportiste atpalika 0,78 sekundes. Otrajā braucienā Priedulēna noturējās sestajā vietā, lai gan viņas pārsvars pār tuvāko sekotāju austrieti Janīni Floku saruka.

Skeletonisti Martins un Tomass Dukuri vīriešu konkurencē startēs vēlāk piektdien. Savukārt bobslejā sestdien būs sacensības divniekiem, bet svētdien - četriniekiem.

Pasaules kausa sezonas turpinājumā paredzēti arī posmi Kēnigszē, Leikplesidā, Pārksitijā, Vistlerā un Sanktmoricā. Pasaules čempionāts 2016. gadā notiks februārī Īglsas trasē Austrijā. Siguldā decembra vidū risināsies Eiropas kausa posms skeletonā un bobslejā divnieku ekipāžām.

Savukārt Altenbergā Latvijas skeletonisti Endija Tērauda un Ivo Šteinbergs piektdien tika desmitniekā Eiropas kausa posmā. Tērauda ieguva 9.vietu, no uzvarētājas krievietes Olgas Potiļicinas atpaliekot 3,40 sekundes, un apsteidza piecas dalībnieces. Vīriešiem Šteinbergs bija desmitais 34 dalībnieku konkurencē un divu braucienu summā no uzvarētāja krieva Sergeja Čudinova atpalika 2,67 sekundes. Otrajam braucienam nekvalificējās Kristaps Zeila, ierindojoties 21.vietā