Teksta tiešraides arhīvs: Latvija-Kanāda 1:6

Latvija - Kanāda 1:6

Latvijas izlases pirmās cīņas pasaules čempionātā Prāgā teksta tiešraides arhīvs.

Spēle sākas ar bīstamu Džeisona Specas metienu - Ervīns Muštukovs vārtos pārliecinošs.

Latvijas izlases enerģiskos uzbrukumos nepaliek Kanādai atbildi parādā.

Cibuļska divi metieni sašūpo Kanādas aizsardzību un vārtsargam Maikam Smitam tikko izdodas izglābties.

Pirmās trešdaļas vidū Nātans Makinons ar metienu pašā vārtu augšējā stūrī atklāj rezultātu. Latvija iedzinējos ar 0:1.

Džeisons Speca izmanto iespēju brīvi mest tukša vārtu stūra priekšā un netraucēti ieraida vārtos Muštukova atsisto ripu. 0:2. Pirmajā trešdaļā vēl jāspēlē septiņas minūtes.

0:3. Vārtu priekšā izlaužas Mets Dišenē un no uzbrukuma zonas vidus Muštukovu pārspēj trešo reizi. Aizsargi kanādieti neaptur.

Treneris Aleksandrs Beļavskis ņem pārtraukumu. Kanādieši pārāk skaidri parādījuši, ka māk ne vien spēlēt hokeju, bet arī izmantot pašu radītās iespējas.

Pagaidām neattaisnojas Kanādas treneru bažas par savu aizsardzību. Radīt pret Kanādu spēka spiedienu neizdodas - lieti būtu noderējis savainotais Zemgus Girgensons.

Miķelis Rēdlihs vairākkārt pārbauda vārtsarga meistarību - Smits nospēlē nekļūdīgi.

Pirmās trešdaļas beigas Latvijas hokejisti sagaida pretinieku zonā, bet pārtraukumā jādodas ar 0:3. Neko labu tas nesola, taču priekšā vēl divas trešdaļas.

Divus no trim vārtiem ielaidām laukumā esot ceturtajam trijniekam.

Latvijas žurnālisti preses centrā secina, ka rezultāts tomēr neatbilst spēles gaitai. Tāpat nesaprotams ir treneru lēmums pret Krosbija trijnieku laukumā sūtīt mūsu 4.uzbrucēju virknējumu.

Metienu attiecība 12:9 kanādiešu labā. Pretinieki izmantojuši katru ceturto iespēju gūt vārtus.

Rezultāts gandrīz kļūst 0:4, bet pretinieku uzbrucējs met garām vārtiem.

Jau 0:5, kaut otrajā trešdaļā nav nospēlētas pat piecas minūtes. Mūsu aizsargi ļauj izvērsties pretiniekiem.

Latvijas izlases vārtos Muštukovu nomainījis Masaļskis.

Latvieši cenšas demonstrēt spēka spēli, taču joprojām nospiedošs pārsvars kanādiešiem.

Kanādiešu aizsardzībā parādās caurumi, taču mēs neizmantojam iespēju gūt pirmos vārtus.

Latvijas izlasei vairākums.

Viena vīra pārsvaru izmantot neizdodas, kaut iespējas bija. Kādā no epizodēm Dārziņš viens ieslidoja zonā un izlauzās līdz pretinieku vārtiem.

Divu minūšu noraidījums Mārim Jasam.

Krosbijs met tuvējā augšējā sturī neapturot ripu no labās malas, taču Masaļskis ripu tver!

Kanādieši izdarījuši 25 metienus pa vārtiem, guvuši 5 vārtus. Mums vien 12 izdarīti metieni.

Mačs kluvis mierīgāks, kanādieši nedaudz atslābuši - hokejs haotisks.

Masaļskis lieliski atvaira ripu ar tvērējcimdu, glābjot komandu no droša sesto vārtu zaudējuma.

Ejot uz ģērbtuvēm, Daugaviņš kaut ko draudzīgi apspriež ar Taileru Seginu - tieši viņam bija iespēja gūt sestos vārtus, taču to neļāva Masaļskis.

Metienu attiecība pēc otrās trešdaļas: 14-30 kanādiešu labā.

Sākusies pēdējā trešdaļa. Masaļskis līdz šim atvairījis visus 12 metienus.

Labs Saulieša metiens pēc Cipuļa piespēles, bet Smits to tver.

Latvijas spēlētāji apņēmīgi cenšas izveidot vārtu gūšanas iespējas, bet tās bieži vien apslāpē kanādiešu pielietotie spēka paņēmieni.

Kanādai vairākums.

Mazākumu izturam. Uzreiz pēc tam pretinieku vārtus apdraud Miķelis Rēdlihs.

Pamatlaikā atlikušas mazāk par desmit minūtēm.

Mūsu vārtu priekšā nepieskatīts paliek kanādiešu 46.numurs, taču atkal teicami spēlē Masaļskis.

Arēnas tribīnēs veļas skatītāju radītais vilnis.

Pirmos vārtus gūst Kaspars Daugaviņš!

Rezultatīva piespēle Laurim Dārziņam.

Kanādieši pēc Latvijas vārtu guvuma atmodušies un nopelna skaitlisko vairākumu. Divas minūtes Gunāram Skvorcovam.

Mazākums izturēts un spēlēt atlicis mazāk nekā trīs minūtes.

Latvijas fanu skaļais atbalsts arēnā, cerams, palīdzēs noskaņoties uz veiksmīgāku nākamo spēli!

Soda metiens uz Latvijas vārtiem. Iespēja Sidnijam Krosbijam pret Masaļski.

Krosbijs kā Krosbijs. Bez ārišķībām metiens vārtu devītniekā un 1:6.

Spēle beigusies. Zaudējums 1:6 un arēnā skan Kanādas himna. Latvijas izlasē par labāko atzīts Jānis Sprukts.