Hokeja valstsvienībai drāma pret Dāniju beidzas ar zaudējumu pēcspēles metienos

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien pasaules čempionātā Maskavā pēcspēles metienos ar 2:3 zaudēja Dānijai un cieta piekto zaudējumu turnīrā, liecina organizatoru informācija. Grupā Latvijas izlasei atlikušas vēl divas spēles, pirms kurām komanda grupā ir priekšpēdējā - 7.- vietā, vēl saglabājot vismaz teorētiskas cerības uz ceturtdaļfinālu.

Vārtus pamatlaikā guva Andris Džeriņš un Kaspars Daugaviņš, bet par labāko komandā atzina Robertu Bukartu.

Abās pirmajās trešdaļās komandas apmainījās vārtu guvumiem. Otrajā periodā līdz spēles beigām noraidīja Alekseju Širokovu un Latvijas izlase uz piecām minūtēm palika mazākumā, turklāt divas minūtes spēlēja arī trijatā, taču izturēja. Daudzām iespējām bagātā spēle bez vārtu guvuma turpinājās līdz pat pēcspēles metieniem, kurā dāņiem izdevās divi precīzi trāpījumi.

Abas komandas pirmajā trešdaļā pa reizei izmantoja skaitlisko vairākumu - zaudētājos Latvijas izlase nonāca perioda vidū, spēlējot mazākumā, kad Niklasa Jensena mestā ripa trāpīja zem Elvja Merzļikina sargāto vārtu pārliktņa. Ripa gan atlēca laukumā, un spēle turpinājās vēl ilgu laiku, jo uzreiz vārtu guvums netika fiksēts, taču vēlāk videoieraksta noskatīšanās ļāva tiesnešiem noskaidrot patieso situāciju.

Savukārt pāris minūtes pirms pārtraukuma Džeriņš pēc pauzes trāpīja vārtu tālajā stūrī, un rezultāts kļuva neizšķirts. Vēl vienu skaitlisko pārsvaru līdz perioda beigām izmantot neizdevās.

Toties vēl viens noraidījums otrā perioda sākumā dāņiem maksāja otro vārtu zaudējumu. Daugaviņš saņēma teicamu Roberta Bukarta piespēli no aizvārtes un tuvā distancē pārspēja vārtsargu Sebastjanu Dāmu. Latvijas izlases aktivitāte uzbrukumā nenorima, un tikai trešdaļas vidū Dānijas izlase spēja spēli padarīt spēkos līdzvērtīgāku. Uzbrukumā savas iespējas dāņi centās radīt spēka spēlē, tomēr ātrākais temps bija parocīgāks Latvijas hokejistiem.

Lai gan dāņi uzbruka retāk, vēl līdz perioda vidum rezultāts kļuva 2:2, kad Mortens Poulsens pielaboja ripas lidojumu pēc Madsa Bedkera tāla metiena. Nepilnas piecas minūtes pirms trešdaļas izskaņas līdz spēles beigām noraidīja Alekseju Širokovu par triecienu galvā Madsam Kristensenam. Turklāt Latvijas izlase uz piecām minūtēm palika mazākumā un divas minūtes izturēja arī trijatā.

Latvijas izlase asāk uzbruka trešajā periodā un radīja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, kuras neizdevās izmantot. Tukšu vārtu priekšā pa ripu netrāpīja Gints Meija, turpretim Rodrigo Ābola mestā ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Vairākkārt gan bīstamus dāņu metienus pretuzbrukumos atvairīja Elvis Merzļikins, bet pamatlaika priekšpēdējā minūtē palīdzēja arī vārtu pārliktnis.

Trešā perioda pēdējās 36 sekundes Latvija spēlēja vairākumā, tomēr dāņiem izdevās noturēties. Savukārt pēcspēles metienos Dānijai uzvaru nodrošināja Niklass Jensens. Latvijai vienīgais trāpījums bija Mika Indraša rēķinā, bet Džeriņš un Daugaviņš savas iespējas neizmantoja.

Latvijas izlase pirmajās spēlēs pēc pamatlaika zaudēja Zviedrijai (1:2) un Čehijai (3:4), bet palika tukšā pret Krieviju (0:4) un zaudēja Šveicei (4:5).

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei vēl atlikušas spēles piektdien pret Dāniju, sestdien pret Kazahstānu, kā arī 17.maijā pret Norvēģiju. Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.