Polijas futbola valstsvienība sestdien Sentetjēnā pēcspēles 11 metru sitienos uzvarēja Šveici un pirmā nodrošināja dalību Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, kur tiksies ar Horvātijas un Portugāles dueļa uzvarētājiem. Pamatlaiks un pagarinājums beidzās neizšķirti 1:1, līdz viena šveiciešu kļūda pēcspēles sitienos ļāva Polijas izlasei iekļūt labāko astoņniekā.

Pēcspēles sitienos, kas beidzās ar rezultātu 5:4, vienīgo kļūdu otrajā sērijā pieļāva Šveices futbolists Granits Džaka, kura sistā bumba aizlidoja krietni garām vārtu stabam.

Poliju pirmajā puslaikā vadībā vadībā izvirzīja Jakubs Blaščikovskis, savukārt šveiciešiem izlīdzinājumu astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām elegantā kritienā pār sevi panāca Džerdans Šakiri.

Ātrā uzbrukumā Blaščikovskis  39.minūtē soda laukumā saņēma teicamu Kamila Grosicka piespēli un pēc mirkļa pauzes raidīja bumbu Zommeram starp kājām un vārtu tīklā.

Turpretim Šveices izlasē 82.minūtē Šakiri akrobātiskā kritienā kritienā pār sevi trāpīja vārtu apakšējā stūrī un rezultāts kļuva 1:1.

Pagarinājumā abas komandas spēlēja ļoti piesardzīgi, līdz papildlaika otrā puslaika vidū viens Polijas izlases vārtu priekšā ar bumbu nonāca Erens Derdijoks, tomēr Fabianskis bija pārāks.

Polijas izlasei lieliska iespēja atklāt rezultātu bija jau pirmajā minūtē, kad šveiciešu vārtsarga Jana Zommera nesaskaņas ar aizsargiem ļāva pretiniekiem tikt pie bumbas. Tomēr Polijas uzbrucēju Robertu Levandovski nobloķēja Zommers, bet Arkadiušs Miliks apmēram no 16 metriem sita pāri vārtiem.

Pēc poļu lielākas aktivitātes mača sākumā Šveices izlase atbildēja ar labu uzbrukumu 10.minūtē, kad Blerims Džemaili pēc centrējuma trāpīja vārtu sānu tīklā.

Rikardo Rodrigess 25.minūtē pa Polijas vārtiem sita no tālas distances, bet bumba aiztraucās gar vārtu tālo stabu.

Polijas izlase standartsituācijas izspēlē varēja atklāt rezultātu, bet Gžegožs Krihovjaks pēc stūra sitiena 29.minūtē ar galvu raidīja bumbu krietni garām vārtiem.

Draudīga situācija pie šveiciešu vārtiem izveidojās 33.minūtē, kad soda laukumā Miliks ar kreiso kāju netrāpīja no paasa leņķa.

Turpretim 38.minūtē pēc Džemaili sitiena poļu vārtsargs Lukašs Fabianskis drošības labad pārvirzīja pāri pārliktnim bumbu, kas būtu varējusi pa augstu trajektoriju iekrist vārtos.

Nonākuši iedzinējos, šveicieši pirmā puslaika izskaņā vēl atbildēja ar uzbrukumu, kurā bumbu garām vārtu tālajam stabam raidīja Admirs Mehmedi.

Pēc pārtraukuma Šveices izlase jo aktīvāk centās atspēlēties, un 51.minūtē Fabianskis atvairīja Šakiri itin bīstamu sitienu.

Ātrā pretuzbrukumā poļiem 53.minūtē bija iespēja divkāršot pārsvaru, tomēr Robertam Levandovskim īsti neizdevās centrējums.

Tās pašas minūtes izskaņā Zommers glāba pēc Blaščikovska sitiena vārtu augšējā stūrī.

Fabianskis izcilu meistarību apliecināja 73.minūtē, lēcienā vārtu augšējā stūrī aizsniedzoties līdz bumbai pēc Rodrigesa sitiena.

Savukārt 78.minūtē vārtu pārliktnis glāba poļus pēc Harisa Seferoviča sitiena.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.