Paula Markusa

LTV Ziņu dienests

Apskatīt autora rakstus: Angliski Latviski Krieviski

Autora ziņas
Vācija piegādās Ukrainai papildu «Patriot» sistēmas
Vācija piegādās Ukrainai papildu «Patriot» sistēmas
Ukrainai tik kritiski svarīgajā brīdī Vācija lēmusi piegādāt Kijivai papildu "Patriot" raķešu sistēmas un to munīciju. Pateicību par atsaucību uz Ukrainas lūgumu stiprināt valsts gaisa aizsardzību  Berlīnei izteicis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, vienlaikus paužot cerību, ka Vācijas piemēram sekos arī citi Eiropas sabiedrotie.
ASV izvieto karakuģus stratēģiskās pozīcijās Vidusjūrā, sola aizstāvēt Izraēlu
ASV izvieto karakuģus stratēģiskās pozīcijās Vidusjūrā, sola aizstāvēt Izraēlu
ASV brīdina, ka Irānas draudi par atmaksu Izraēlai pēc trieciena Sīrijā, kur tika nogalinātas divas Irānas augsta ranga militārpersonas, joprojām ir reāli. ASV ir nosūtījušas karaflotes kuģus, lai aizsargātu Izraēlu un Tuvo Austrumu reģionā dislocētos amerikāņu karavīrus no iespējamā apdraudējuma. Tikmēr Izraēlas armija paziņojusi, ka ir gatava jebkādam Irānas uzbrukumam.
Ukrainas Gaisa spēku pārstāvis: Valstij vajadzīgas vismaz 25 «Patriot» sistēmas
(papildināts)
Ukrainas Gaisa spēku pārstāvis: Valstij vajadzīgas vismaz 25 «Patriot» sistēmas (papildināts)
Ukrainai ir nepieciešami vismaz 25 zenītraķešu kompleksi "Patriot", lai aizsargātu savas pilsētas no Krievijas triecieniem, norādījis Ukrainas Gaisa spēku pārstāvis Iļļa Jevlašs. Arī Krievijas uzlidojumos iznīcinātā Tripilskas termoelektrostacija Kijivas apkārtnē nebūtu iznīcināta, ja Rietumi būtu laikus piegādājuši pretraķešu sistēmas "Patriot", Ukrainas un Slovākijas valdību konsultāciju laikā izteicies Ukrainas Ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.
Ukrainas parlaments apstiprina pretrunīgi vērtēto mobilizācijas likumu 
(papildināts)
Ukrainas parlaments apstiprina pretrunīgi vērtēto mobilizācijas likumu  (papildināts)
Ukrainas parlamentā ceturtdien apstiprināts mobilizācijas likumprojekts, kura mērķis ir palielināt ukraiņu spēkus jau vairāk nekā divus gadus ilgušajā karā pret Krieviju. Pieņemtais likums atvieglos iesaukšanu dienestā, taču daļu tautas sadusmojis, jo no tā izņemts punkts, kas būtu ļāvis ilggadējiem karavīriem atgriezties mājās no frontes.
Kāpēc sviestmaize ar tunci var padarīt miegainu? Saruna ar ārsti Martu Celmiņu
Kāpēc sviestmaize ar tunci var padarīt miegainu? Saruna ar ārsti Martu Celmiņu
Miegs ir svarīgs veselīga dzīvesveida aspekts, ko ietekmē daudz un dažādi faktori, gan cilvēka režīms, gan fiziskās aktivitātes, gan uzturs. Piemēram, tuncī un tītarā ir daudz triptofāna – aminoskābes, kas palīdz veidot olbaltumvielas un cita starpā rada miegainības sajūtu, raidieraksta jeb podkāsta "LSMnīca" ciklā "Labākās zāles" par to, kas ietekmē miegu un kā miegs ietekmē mūsu dzīvi, stāstīja Epilepsijas un miega medicīnas centra miega speciāliste Marta Celmiņa.
Šveices seniori uzvar valsti Eiropas Cilvēktiesību tiesā par tās kūtro cīņu ar vides pārmaiņām
(papi...
Šveices seniori uzvar valsti Eiropas Cilvēktiesību tiesā par tās kūtro cīņu ar vides pārmaiņām (papildināts)
Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien noraidīja sešu portugāļu jauniešu un Francijas mēra iesniegtās prasības, kuru mērķis bija piespiest savas valstis pildīt starptautiskās saistības un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas. Vienlaikus tiesa lēma par labu vecāka gadagājuma Šveices iedzīvotājiem, kas arī bija vērsušies pret savu valsti klimata jautājumā.
Raidieraksts «Labākās zāles». Slikts miegs un liekais svars – apburtā loka liga
Raidieraksts «Labākās zāles». Slikts miegs un liekais svars – apburtā loka liga
Miega trūkums ir stāvoklis, ko var pielīdzināt alkohola reibumam, un tas var likt mums izdarīt sliktas izvēles gan attiecībā uz kustībām, gan  uzturu. Raidieraksta "LSMnīca" cikla "Labākās zāles" trešā saruna ir ar vienu no Latvijā zinošākajiem cilvēkiem šajā jomā – Epilepsijas un miega medicīnas centra speciālisti Martu Celmiņu.
Arī Lietuvā atzīmē NATO dalības divdesmitgadi
Arī Lietuvā atzīmē NATO dalības divdesmitgadi
Kopā ar Latviju pirms 20 gadiem aliansē iestājās arī kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija. Lietuva šo dienu atzīmēja ar īpašu ceremoniju galvaspilsētas centrā. Tajā piedalījās augstākās amatpersonas un bruņotie spēki.
Krievija uzbrukusi Harkivai ar aviobumbām
Krievija uzbrukusi Harkivai ar aviobumbām
Krievija pirmo reizi divu gadu laikā uzbrukusi Ukrainas lielpilsētai Harkivai ar aviobumbām. Tās nebija izmantotas Harkivas bombardēšanai kopš 2022. gada. Trešdien ar aviobumbām pilsētā veikti divi triecieni – viens skolai, otrs dzīvojamām ēkām. Gaisa uzlidojumos aizvadītajā diennaktī Ukrainā kopumā nogalināti trīs cilvēki.
Spēka treniņi nepārvērš sievietes muskuļu kalnos. Saruna ar fitnesa treneri Kārli Matisānu
Spēka treniņi nepārvērš sievietes muskuļu kalnos. Saruna ar fitnesa treneri Kārli Matisānu
Par spēka treniņiem sabiedrībā arvien klejo maldīgi priekšstati. Bieži vien cilvēki izvairās no svaru zāles tāpēc, ka nevēlas lielus, uzpumpētus muskuļus, taču realitātē spēka treniņi nav tikai par izskatu – tie ir par dzīves kvalitāti, spēku un veselību. Turklāt 80. gadi, kad cilvēki spēka treniņos nodarbojās tikai ar kultūrismu, sen jau ir pagājuši, un realitātē muskuļi nemaz tik ātri neaug, raidieraksta jeb podkāsta "LSMnīca" ciklā "Labākās zāles" skaidroja sertificēts fitnesa treneris Kārlis Matisāns.
Eksperti: Putins teroraktu izmantos politiskiem mērķiem
Eksperti: Putins teroraktu izmantos politiskiem mērķiem
Par vienu no asiņainākajiem teroraktiem Krievijas vēsturē, kurā nogalināti vismaz 137 cilvēki, Maskavas tiesa apcietinājusi četrus iespējamos uzbrucējus. Kadros no tiesas zāles redzams, ka visi aizturētie ir smagi piekauti un, visticamāk, tikuši spīdzināti.
Krievijas apgabali piedzīvo uzbrukumus «vēlēšanu» laikā
Krievijas apgabali piedzīvo uzbrukumus «vēlēšanu» laikā
Vairāki Krievijas apgabali piedzīvoja kārtējos uzbrukumus, atgādinot Krievijas iedzīvotājiem, ka viņu valsts atrodas karā ar Ukrainu. Apšaudēs Belgorodas apgabalā dzīvību zaudēja vismaz trīs cilvēki, bet Samaras apgabalā pēc dronu uzbrukuma aizdegās vairākas naftas pārstrādes rūpnīcas. Tikmēr Krievijā otro dienu turpinās tā saucamās prezidenta vēlēšanas, kurās sev piekto prezidentūras termiņu nodrošinās Vladimirs Putins.
Krievijas iedzīvotājiem nākas samierināties ar «vēlēšanām» bez izvēles
Krievijas iedzīvotājiem nākas samierināties ar «vēlēšanām» bez izvēles
Krievijā šonedēļ notiek tā sauktās "prezidenta vēlēšanas", kuru vienīgais uzdevums ir nodrošināt, lai līdzšinējais Kremļa saimnieks Vladimirs Putins paliktu amatā vēl vismaz sešus gadus. Vispārējas apātijas apstākļos Kremlis ar dažādiem paņēmieniem mēģinās sasniegt izvirzīto mērķi: vismaz 70% vēlētāju aktivitāti un vairāk nekā 80% balsu par Putinu.
Ukrainas sabiedrotie izziņo papildu palīdzību – 300 miljoni dolāru un 200 tūkstoši artilērijas šāviņ...
Ukrainas sabiedrotie izziņo papildu palīdzību – 300 miljoni dolāru un 200 tūkstoši artilērijas šāviņu (papildināts)
ASV prezidents Džo Baidens ir devis rīkojumu steidzami piešķirt 300 miljonus dolāru lielu militāro palīdzību Ukrainai no Pentagona līdzekļiem. Tikmēr  Čehijas mediji vēsta, ka valsts saņēmusi provizorisku piekrišanu par vēl 200 000 artilērijas šāviņu iepirkumu Ukrainas vajadzībām papildus jau apstiprinātajam 300 000 šāviņu iepirkumam. 
Žurnāliste un fitnesa trenere Paula Markusa: Kā atrast izeju no slikto ieradumu meža
Žurnāliste un fitnesa trenere Paula Markusa: Kā atrast izeju no slikto ieradumu meža
Kusties vairāk, ēd mazāk! Izslēdz no uztura cukuru, patērē tikai veselīgu pārtiku! Neēd vakaros un samazini uzņemto ogļhidrātu daudzumu! Noteikti šos un vēl daudzus citus risinājumus cīņai ar lieko svaru un tā radītajām veselības kaitēm būs dzirdējis katrs. Bet kā atsijāt graudus no pelavām? Kas ir zinātnē balstīts un kas izdomāts? Ko darīt, kad apņēmības ir vairāk nekā rīcības? To es cenšos skaidrot raidieraksta "LSMnīca" ciklā "Labākās zāles".
Kāpēc cilvēki vēlmē notievēt uzķeras uz pseidometodēm? Uztura trenera Bidiņa versijas
Kāpēc cilvēki vēlmē notievēt uzķeras uz pseidometodēm? Uztura trenera Bidiņa versijas
Cilvēki arvien turpina ticēt ātrām diētām un solījumiem par brīnumlīdzekļiem, kas ļaus notievēt, tā vietā, lai pieņemtu, ka mazkustīgums un pārāk liels patērēto kaloriju daudzums ir paša vaina. Liekais svars rodas, ja ir par maz kustību, par maz miega un par daudz uzņemto kaloriju, bet daudz vieglāk ir meklēt vainīgo ārpusē – vainot ogļhidrātus, taukus, insulīnu vai pat nepareizu ēšanas laiku, raidieraksta "LSMnīca" ciklā "Labākās zāles" sacīja uztura treneris Mārtiņš Bidiņš.
Medijs: Ukrainā jau ir Rietumu militārā klātbūtne
Medijs: Ukrainā jau ir Rietumu militārā klātbūtne
Francijas prezidenta Emanuela Makrona izteikumi par Rietumu karavīru sūtīšanu uz Ukrainu izraisīja plašas diskusijas, kas aizvien nav mitējušās. Kamēr sabiedrotie šajā jautājumā ir sašķelti, Francijas medijs "Le Monde" vēsta – Ukrainā jau ir Rietumu militārā klātbūtne. 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd