Ārpus ētera
Cūku komikss: Apvienoto partiju savienību apvienības savienojas vēlēšanām
Tuvojas 14. Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Arī šoreiz pirms vēlēšanām politiskie spēki dalās un apvienojas, un to rindas papildina jauni darboņi, kuri sajutuši sevī aicinājumu iet politikā. Politoloģe Lelde Metla-Rozentāle, komentējot jau iesniegtos sarakstus, skaidroja: "Šobrīd ar sarakstu plašo spektru un dažādiem jaunveidotajiem grupējumiem amplitūda ir plaša, un izvēle nebūs viegla." Lai iekļūtu Saeimā, "grupējumiem" jāiegūst vismaz 5% vēlētāju atbalsts.
Ierocis pret hibrīdkaru. Medijpratība.
Latvijas sabiedrība un mediji vada dzīvi kara apstākļos jau kopš 2014. gada, kad Krievija īstenoja pirmo agresijas vilni pret Ukrainu. Šogad, kad 24. februārī sākās Kremļa ofensīvas otrais vilnis, informatīvajam karam daudz gatavāka bija gan pati Ukraina, gan arī kaimiņvalstis. Tomēr jautājums par medijpratību un prasmēm izvērtēt plašajā informācijas mutulī esošo saturu ar katru dienu vairāk kļūst aktuāls. Kremļa rafinētais hibrīdkarš paļaujas uz spēju ietekmēt cilvēku prātus un sēt šaubas.
Anda Rožukalne: 3 jautājumi par sabiedrisko mediju redakcionālajām vadlīnijām
Kāpēc vajadzīgi sabiedriskie mediji? Kā tie strādā? Kā varu zināt, ka tie darbojas sabiedrības interesēs? Šie ir ļoti svarīgi jautājumi, kas pastāvīgi jāuzdod, un uz tiem jāatbild. Daudzviet pasaulē un nu arī Latvijā redakcionālās darbības vadlīnijas ir tās, kas palīdz izprast sabiedrisko mediju saturu un piedāvā atbildes uz minētajiem jautājumiem.
Karikatūrista skats: Karstuma viļņi
Pamatīgas likstas daudzviet Eiropā atnesis beidzamajā laikā svelmīgākais karstuma vilnis. No Portugāles, Spānijas un Francijas dienvidiem tas virzās uz ziemeļiem un sasniedzis Lielbritāniju, atnesot vēl nebijušu karstuma rekordu – 41 grādu.
Cūku komikss: Kilovatu drudzis
Ceturtdien pēcpusdienā elektrībai gaidāms nepieredzēts cenas lēciens. Elektroenerģijas lietotājiem ar dinamisko tarifu 21. jūlijā vēlams īpaši atturēties no elektrības izmantošanas laikā starp pulksten sešiem un septiņiem, lai izvairītos no nepieredzēti strauja cenas lēciena. Bet kā izvairīties no "kilovatu drudža", kad jāatslēdz iemīļotās elektroierīces? 
Pāvels Širovs: Kā Krievijā raksta vēsturi
Kādēļ Valsts dome tika sasaukta uz ārkārtas sēdi tikai nedēļu pēc ziemas un pavasara sesijas beigām, neviens nesaprata. Pat žurnāla "Forbes" krievu redakcijā brīnījās. Konspiroloģisko versiju, ka tika gatavots kaut kas grandiozs saistībā ar Krievijas un Baltkrievijas kārtējo apvienošanu, pieliekot klāt okupētos Ukrainas rajonus, taču tas pēdējā brīdī nav izdevies, atstāsim konspirologiem. Lai gan netieši šai versijai dod tiesības eksistēt tajā pašā piektdienā, 15. jūlijā, paredzētā Federācijas padomes ārkārtas sēde, kas pēc tam tika atcelta. Nenozīmīga pārbīde valdībā – vienu vicepremjeru nomainīja cits – tomēr nav iemesls, nedēļas laikā sakrājušies likumprojekti – arī ne. Sesiju taču varēja arī pagarināt, neatlaižot deputātus brīvdienās.
Vladimirs Ivanovs: Kāpēc Latvijas hokeja vasara padevusies karsta un skandaloza
Parasti jūlijs Latvijas hokejā ir pavisam kluss mēnesis, kad nekas nopietns un būtisks nevar notikt a priori, kad paši hokejisti vēl bauda atvaļinājumu, bet komandu un federāciju vadītāji tikai sāk prātā būvēt provizoriskus plānus jaunajai sezonai. Tomēr 2022. gada vasara pārkāpusi visas tradīcijas un ierastos noteikumus, gandrīz vai ik nedēļu liekot internetam un sociālajiem tīkliem mutuļot. Un bija par ko satraukties…
Pāvels Širovs: Back in the USSR
Sers Pols Makartnijs, kurš devies pasaules turnejā, atzīmējot savu 80 gadu jubileju, uz Maskavu neatbrauks, lai gan viņa slavenā dziesma "Back in the USSR" (atpakaļ PSRS – angļu val.) Sarkanajā laukumā varētu skanēt visnotaļ simboliski.
TESTS. Ukrainiete Anastasija izaicina – pārbaudi zināšanas par vasaras saulgriežu svinēšanu!
"Šo dienu es atcerēšos visu mūžu. Tagad esmu tik priecīga un tik… latviska! It kā būtu dzimusi Latvijā," – tā par vasaras saulgriežu svinēšanu Jūrkalnē sacīja ukrainiete Anastasija, kura lustēties ieradās suitu tautastērpā. Par saviem saulgriežu nakts piedzīvojumiem Anastasija stāstīja savā dienasgrāmatā, kur arī atradīsi atbildes uz testa jautājumiem.
Ieva Zeiza: Vai viegli būt dzemdētājai Latvijā?
Kad Latvijā gudri cilvēki domā par demogrāfiju, pārsvarā tiek domāts par eiro skaitu vecāku maciņā, dzīvesvietas kvadrātmetriem, automašīnu ietilpību un citiem ģimenēm nenoliedzami būtiskiem jautājumiem. Pētnieki saka – sievietes grib vairāk bērnus, nekā viņām ir. Bet kaut kas tomēr attur. Varbūt mūs attur ne tikai eiro, kvadrātmetri un auto sēdvietu skaits, bet arī nevēlēšanās vēlreiz piedzīvot dzemdības?
Cūku komikss: Dzērājdrāžu loģika
Nedēļas nogalē Valsts policija reģistrēja 16 ceļu satiksmes negadījumus, kuros cietuši skrejriteņu vadītāji, kā arī pieķēra 20 elektroskrejriteņu vadītājus, kuri brauca alkohola reibumā. Ārsti brīdina, ka gūtās traumas var izraisīt invaliditāti vai būt pat letālas
Pāvels Širovs: Uzskatāmā aģitācija
ASV vēstniecība Maskavā ieguvusi jaunu adresi: “Doneckas tautas republikas laukums”. Patiesībā nekāda laukuma tur nav. Vēstniecības ēka atrodas Lielās Devjatinskas šķērsielas un Koņuškovskas ielas stūrī. Līdz šim vēstniecības oficiālā adrese bija Lielajā Devjatinskas šķērsielā 8. Pilsētas varas iestādes nosprieda, ka parasts krustojums būs laukums un steidzami organizēja konkursu par tā nosaukumu, sarīkojot aptauju mērijas interneta vietnē. Izdevums “Mediazona” ziņo, ka par uzvarējušo variantu nobalsojuši apmēram 45 procenti aptaujas dalībnieku. Pavisam balsošanā piedalījušies vairāk nekā 275 tūkstoši maskaviešu.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt