Ziņu analīze
«Kultūršoks»: Kas traucē apvienoties luteriskajai baznīcai

Atšķirīgi teoloģiskie uzskati gadiem ir bijis iemesls, kāpēc Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) noraidījusi apvienošanos ar Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu ārpus Latvijas (LELBĀL). Taču vienlīdz atšķirīgi uzskati nebūs šķērslis apvienoties ar Vācu Evaņģēliski luterisko baznīcu Latvijā (VELBL), lai iegūtu vērtīgu īpašumu – Pēterbaznīcu. Kas ir domstarpību pamatā? Vai tikai atšķirīgie teoloģiskie uzskati?

Kad ūdens sāk smelties mutē, atceras par meliorācijas sistēmu

Kopumā vasaras nogalē stipro lietusgāžu izraisīto plūdu dēļ Latgalē vien ceļiem un infrastruktūrai radītie zaudējumi krietni pārsniedz 4 miljonus eiro, taču tie nebūt nav pēdējie aprēķini, jo zemniekiem radītie zaudējumi vēl tikai tiek apkopoti. Pēc plūdiem, analizējot ārkārtas situāciju izraisījušos iemeslus, atbildīgie dienesti atzīmēja ne vien kritiskos laika apstākļus, reģiona reljefu un ģeoloģiskās īpatnības, bet arī neapmierinošo, pat kritiskā stāvoklī esošo valsts meliorācijas sistēmu.

Skaidrai naudai Latvijā pagaidām nedraud dinozauru liktenis

Leģendāro brāļu Laivinieku laikos viss bija vienkārši. Ķešā skanoša nauda patiešām nozīmēja ķešā skanošu naudu – monētu šķindoņu un banknošu čaboņu. Taču tagad teju katra Latvijas iedzīvotāja kabatā vai makā atrodas viena vai vairākas maksājumu kartes, daži izmanto pat pilnībā virtuālu valūtu - bitkoinus.

KNAB aizdomas par valodas apliecību tirgošanu Latgalē

Korupcijas apkarošanas un novēršanas birojs (KNAB) izmeklē, vai Latgalē desmit ārvalstnieki no NVS un Āzijas valstīm mēģinājuši iegūt nepieciešamo valodas prasmes kategoriju par naudu, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

«De facto»: Trīs policistu aizturēšana apstiprina nopietnas problēmas policijas vadībā

Trīs policistu aizturēšana apstiprinājusi jau iepriekš piesauktās problēmas policijas iecirkņos - tiešie vadītāji un iecirkņu priekšnieki nav informēti vai arī izliekas neredzam to, ar ko nodarbojas viņu padotie, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Konkrētajā gadījumā policistu iespējamais noziegums saistīts ar tā dēvēto “točku” biznesu. Taču policistu priekšnieki par to neesot neko zinājuši.

Kosova kā Serbijas ķīlniece – vai vēl ilgi?

Nākamgad apritēs jau desmit gadi, kopš Kosova pasludinājusi neatkarību no Serbijas, taču joprojām starp abām valstīm pastāv nopietns politiskais saspīlējums, kas kaitē reģiona drošībai un tēlam. Tajā pašā laikā Kosovas jautājums bremzē Rietumbalkānu integrāciju Eiropas Savienībā (ES), jo valsts joprojām nav atzīta gan no Serbijas, gan atsevišķu ES valstu puses. Tomēr, tuvojoties Kosovas neatkarības desmitgadei, varētu tikt sperti soļi ilgstošo ienaidnieču samierināšanai.

Melu detektors: Vai tiesībsargs Juris Jansons saka patiesību par nepilsoņiem?

Tiesībsargs Juris Jansons ir aicinājis atteikties no termina “nepilsonis” lietošanas – lai starptautiskajās organizācijās nepilsoņus nejauktu ar bezvalstniekiem un nepiedēvētu Latvijai “300 tūkstošus personu bez pilsonības”. Ja nepilsoņi būtu bezvalstnieki, tas būtu “absolūts totāls cilvēku tiesību aizskārums un pārkāpums”, paziņoja Jansons. Taču tā tas nav, viņš uzsvēra, piebilstot, ka ekonomiskās un sociālās tiesības pilsoņiem un nepilsoņiem ir vienādas. “Melu detektors” pārbaudīja, cik korekti ir tiesībsarga apgalvojumi.

Lieta par Adamovas skolā, iespējams, piekauto zēnu ir izbeigta
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir pārtraukusi izmeklēšanu par iespējamu zēna piekaušanu Adamovas speciālajā skolā, tomēr Valsts policija (VP) vēl vērtē citas epizodes, tostarp, iespējamo matu plēšanu kādam no audzēkņiem.
Makrons gatavs reformēt eirozonu; pārējā Eiropa un Merkele nogaida

Eiropa atkal ir pārmaiņu priekšā. Eiropas Savienības (ES) dinamika ir krietni mainījusies, kopš par Francijas prezidentu kļuva cieši proeiropeiski noskaņotais Emanuels Makrons. Viņš ir pārliecināts - eirozonai jāreformējas un jāintegrējas ciešāk. Pārējās valstis, kas to nevēlas, to var nedarīt, bet lai netraucē. Process iekustēsies pēc šīs nedēļas Vācijas parlamenta vēlēšanām, kurās, kā gaidāms, vēl vienu termiņu amatā un jaunu mandātu iegūs kanclere Angela Merkele. Vācijas un Francijas motors, Berlīnes un Parīzes ass – vai tā Eiropu jau drīz iekustinās nopietnu pārmaiņu virzienā? Vai šādas pārmaiņas nešķels ES – tādas valstis kā Polija jau brīdina, ka tā dēvētā vairāku ātrumu Eiropa var nozīmēt sabrukumu.

«Rīgas satiksmes» viedo autostāvvietu projektā piesaista aizdomīgus partnerus

"Rīgas satiksmes" viedo autostāvvietu projektā iesaistītā organizācija, iespējams, pastarpināti ir saistīta ar uzņēmēju Māri Martinsonu. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” svētdien vēstīja, ka 8,7 miljonus vērtā projektā partnera statusā piesaistīta “Energoefektīva apgaismojuma asociācija”, kas eksistē tikai uz papīra.

Baltkrievu «stulbings» par «Zapad 2017» – tas, kurš smejas, vairs nebaidās

14.septembrī Baltkrievijā startē Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku kopīgās militārās mācības „Zapad 2017”. Vēl ilgi pirms to sākuma Baltkrievijas kaimiņvalstīs un NATO pavīd satraukums par šo mācību patiesajiem un slēptajiem mērķiem un patiesajiem un slēptajiem apmēriem. Tikmēr pašā baltkrievu sabiedrībā atrod veidus, kā pajokot par mācībām.

Trešie bērni un strādīgi seniori – Latvijas tautsaimniecības glābiņš?

Pabalsta trīskāršošana par trešo bērnu varētu paaugstināt dzimstību, tomēr krītošais potenciālo māšu skaits nozīmē, ka no iedzīvotāju skaita samazinājuma visdrīzāk neizsprukt, uzskata eksperti. Valstij būtu jāceļ dzīves kvalitātes līmenis, lai vairāk cilvēku izvēlētos palikt Latvijā. Savukārt sabiedrības novecošanās tuvākajos gados nozīmēs izmaiņas darba tirgū, un valstij jābūt gatavai atbalstīt pirmspensijas vecuma cilvēku izglītošanos.

«Zaļi», dārgi un dīkstāvē – elektromobiļu realitāte Latvijā

Latvijā patlaban ir reģistrēti 302 elektroautomobiļi. Lielākais statistikas lēciens notika 2014.gadā, kad valsts dāsni dalījās ar līdzfinansējumu elektromobiļu iegādei. Publiskās iestādes un komersanti nopirka 174 braucamos. Tagad, pēc trim gadiem, secināms, ka mašīnas ir sapirktas, taču lielākoties tās stāv dīkā, piespraustas pie uzlādes ierīces. Un tieši uzlādēšanas iekārtu trūkums ir galvenais iemesls, kādēļ biežāk kā pārvietošanās līdzeklis tomēr tiek izvēlēts ar fosilo kurināmo kustināms braucamais.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti