Ziņu analīze
Covid-19 izcelsme: Vai vīruss no laboratorijas?
Pasaulē Covid-19 izraisīto saslimšanas gadījumu skaits strauji kāpj, tāpat arī pieaug mirstība. Skaidrs, ka paši aktuālākie jautājumi, ko šobrīd uzdod miljoni, ja ne miljardi cilvēku, ir, kā pasargāt sevi un citus no saslimšanas un kā izārstēties, ja tomēr ir sanācis saslimt. Savukārt zinātnieki uzskata, ka līdz ar ārstēšanas un profilakses metožu izstrādi nepieciešams arī noskaidrot, kur un kā šī saslimšana ir radusies.
Sudrabūdens dzeršana un citi brīnumlīdzekļi no Covid-19 neglābs
Covid-19 ir tikai dažus mēnešus vecs, un zinātne vēl nav atradusi ne vakcīnu, ne medikamentus, kas derētu tā ārstēšanai. Tā ir pateicīga situācija dažādu brīnumlīdzekļu tirgotājiem. Pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” veica faktu pārbaudi projektā “Re:Check”, lai parādītu dažādos brīnumlīdzekļus, kā arī noskaidrotu infektologu domas par tiem.
Kāpēc Vācijā Covid-19 nav tik nāvējošs?
Mēnesi pēc koronavīrusa epidēmijas sākuma Eiropā saslimušo skaita statistika Vācijā ir līdzīga kā citās Eiropas valstīs. Savukārt zemo mirstības līmeni eksperti tā arī līdz šim nav spējuši izskaidrot. Viena no versijām ir, ka būtisku lomu ir nospēlējusi agra un masveidīga cilvēku testēšana.
Strīdu dēļ Daugavpilī nespēj nodot ekspluatācijā miljonus izmaksājušu pārvadu
Daugavpilī vērojama savdabīga paraugstunda tam, kā salaist grīstē vērienīgu būvniecības projektu un pašvaldības un būvnieku savstarpējo strīdu dēļ pat netuvoties problēmu atrisinājumam. Tur par 13 miljoniem eiro uzbūvēts ceļa pārvads, kuram vajadzēja atvieglot satiksmi pilsētā. Taču ekspluatācijā tas tā arī nav nodots. Par to šovakar ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
«De facto»: Juraša uzņēmums sniedzis konsultācijas «PNB bankai»
Saeimas deputāta Jura Juraša (Jaunā konservatīvā partija) uzņēmums savulaik sniedzis juridiskās konsultācijas pašlaik slēgtajai “PNB bankai”. Bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks Jurašs pats klāsta, ka viņš palīdzējis bankai panākt izmeklēšanu uzsākšanu tiesībsargājošās iestādēs, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Covid-19 un viltus ziņas: Valsts policija var vērtēt arī krāpšanas uzdošanu par «viedokli»
Covid-19 krīze izrādījusies pateicīga augsne visāda veida viltus ziņu izplatītājiem. Vieni mēģina reklamēt vai pat tirgot brīnumzāles, kas it kā palīdzot izvairīties vai pat ārstēt jauno koronavīrusu. Otri sēj paniku ar īsziņām par valdības it kā iecerētajiem ierobežojumiem, piemēram, pilnīgu veikalu slēgšanu. Trešie izplata sazvērestības teorijas par to, ka koronavīruss esot vai nu izdomājums, vai arī globālo lielvaru radīts bioloģiskais ierocis cilvēces pakļaušanai vai pat iznīcināšanai. Saņemot signālus, Valsts policija vērtē, vai paustais ir ziņas vai arī viedoklis, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Tomēr arī aiz viedokļa var slēpties krimināli sodāmas darbības, piemēram, naida kurināšana vai krāpšana.
Pētījumi par Covid-19: kas jau zināms?
Jauna slimība, trūkst datu un pētījumu – šī ir bieži dzirdēta atbilde uz jautājumiem, kas saistīti ar Covid-19. Kopš 11. marta, kad Pasaules Veselības organizācija (PVO) paziņo, ka saslimšana ar Covid-19 var tikt raksturota kā pandēmiska, saslimušo un mirušo skaits aizvien pieaug. PVO uzsver – ir lietas, ko mēs katrs varam darīt, lai ierobežotu izplatīšanos. Mazgāt rokas ar ziepēm. Ja nav pieejamas ziepes – dezinficēt rokas ar alkoholu saturošu dezinfekcijas līdzekli. Klepojot un šķaudot mutei priekšā likt elkoni, nevis plaukstas. Ieturēt divu metru distanci ar citiem cilvēkiem.
Jums tas jāzina: Covid-19 jau «noēdis» līdz ceturtdaļai pensiju uzkrājumu
Krīze akciju tirgos, ko izraisījusi globālā pandēmija, devusi triecienu arī Latvijas iedzīvotāju pensiju uzkrājumiem – salīdzinot ar februāra maksimumiem, zaudējumu līmenis ir jau līdz 27,7%. Turklāt cietuši pat konservatīvie plāni – tajos naudu tur tie, kuriem līdz pensijai vairs nav atlicis daudz laika. Par to, kas jāzina, lai nepieļautu kļūdas, - šajā Rus.lsm.lv apskatā.
Attiecības likuma normu mudžeklī. Trīs viendzimuma pāru stāsti
Pretēji Latvijas ārpolitiskajai retorikai, ka pasaulei jāpārstāj diskriminēt homoseksuālus cilvēkus, par ko šogad Minhenes konferencē runāja arī Latvijas ārlietu ministrs, pati Latvija šajā ziņā ar priekšzīmi nebūt neizceļas. Tā kā Latvijā nav izveidots regulējums viendzimuma pāriem, viņi saskaras ar virkni grūtību. Trīs pāri savus stāstus uzticēja LTV raidījumam “Aizliegtais paņēmiens”.
ASV sankciju dēļ Lembergam mazāk naudas, bet ne ietekmes Ventspils domē
Šonedēļ aprit trīs mēneši, kopš ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs par korupciju noteicis sankcijas no amata pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram un partijas «Latvijai un Ventspilij» līderim Aivaram Lembergam. ASV to darīja saskaņā ar tā saukto Magņitska likumu, kas paredz sankcijas pret ārvalstniekiem, kas saistīti ar liela apmēra korupciju. Sankcijas tika vērstas arī pret četrām ar Lembergu saistītām juridiskām personām.
«Skonto» stadiona lietā uzlikti aresti Indriksona ģimenes īpašumiem
Izmeklējot lietu par "Skonto" stadiona pirkšanas-pārdošanas darījumu, Valsts policija uzlikusi arestus ar futbola funkcionāru Gunti Indriksonu saistītu personu īpašumiem. Taču ilgu laiku diviem īpašumiem aresti nebija ierakstīti Zemesgrāmatā, šovakar ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto". Policijā to skaidro ar tehniskiem iemesliem, ne ļaunprātību.
Ar mākslīgu licenču pieturēšanu aptiekas neļauj tirgū ienākt jauniem dalībniekiem
Pēc papīriem aptieka, dzīvē pārtikas veikals – tas ir viens no piemēriem, kas slēpjas zem apturētām aptieku licencēm. Ņemot vērā, ka jaunas licences praktiski vairs iegūt nevar, īpaši Rīgā, farmācijas uzņēmumi nav gatavi no tām atteikties pat tad, ja konkrētā aptieka slēdzama vai ir nerentabla, un uzņēmēji licenci vienkārši tur, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto".
Strīdi ap «Z-Torņiem»: eksperta sertifikātu aptur, ekspertīzes atzinumu neatceļ
Gadiem ilgi vairākos publiskos strīdos ierauto vērienīgo nekustamo īpašumu projektu "Z-Towers" jeb "Z-Torņus" Rīgas būvvalde pirms diviem mēnešiem pieņēma ekspluatācijā. Tomēr konflikti ap augstceltnēm joprojām turpinās. Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) apturējis būveksperta sertifikātu "Z-Torņu" ekspertīzi veikušajam Artim Dzirkalim, pārmetot viņam profesionālās darbības pārkāpumus.
Jaunākie
Interesanti