Latvijā
Ārsts Milānā par koronavīrusu: Varasiestādes pārcenšas un ar pārspīlētu rīcību vairo trauksmi
Itālijas ziemeļos koronavīrusa uzliesmojuma dēļ ir atcelti publiskie pasākumi, piemēram, Venēcijas karnevāls un atceltas arī slavenās "La Scala” operas izrādes, bet Milānā no pirmdienas ir slēgtas visas skolas. Eiropas komisijas Veselības drošības komiteja un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs rīkoja speciālu ārkārtas telefonkonferenci, kurā piedalījās arī Latvijas pārstāvji, lai saprastu situācijas nopietnību. Tikmēr Milānā strādājošs jaunais ārsts no Latvijas, Jānis Vētra sociālajos tīklos raksta – "Ir visai nomācoši pieredzēt šo arvien pieaugošo histēriju" un izsaka viedokli - "vietējās varas diemžēl pārcenšas un ar savu pārspīlēto rīcību tikai vairo trauksmi”.
Ārzemēs notiesātie pilsoņi reti grib sodu izciest Latvijā
Vidēji gadā ārzemēs par dažāda veida noziegumiem tiek aizturēti 300 Latvijas pilsoņi un valsts piederīgie. Taču šis skaits varētu būt lielāks, jo nereti aizturētais un vēlāk arī notiesātais nevēlas, lai pilsonības valsts uzzina par viņa grēkiem ārzemēs un konsulāro palīdzību nelūdz. Tikai retais pēc notiesājoša sprieduma saņemšanas vēršas ar lūgumu sodu izciest Latvijā. Atbildīgajās ministrijās saka, teju viss ir atkarīgs no paša cilvēka vai viņa tuvinieku aktivitātes.
Vai militārais poligons būs labs kaimiņš?
Daugavpils novada Vaboles pagasta iedzīvotājus satraukuši Aizsardzības ministrijas plāni attīstīt “Meža mackeviču” poligonu. Ministrija gan sola – karavīri būšot labs kaimiņš un poligona paplašināšana pagastam nozīmēs vairāk ieguvumus nevis neērtības.
Rudbāržos būs mūsdienīgs pansionāts
Pirms trim gadiem slēgtās Rudbāržu internātpamatskolas ēkās tiek īstenota Latvijā jauna ideja par kopienu centru, kurā senioriem būs iespēja sadarboties ar jauniešiem, iekopt savu nelielu saimniecību un turpināt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.
Diasporas bērnu dzejoļi apkopoti grāmatā «Samīļo savu valodiņu!»
“Samīļo savu valodiņu!” – tāds nosaukums dots grāmatai, kurā apkopoti 108 dzejoļi, ko sacerējuši Latvijā un arī ārzemēs – Zviedrijā, Norvēģijā un Spānijā - dzīvojošie latviešu bērni. Grāmatas atvēršanas svētki nupat norisinājās Smiltenes novada Palsmanē, kur pulcējās dzejoļu autori, viņu vecāki un skolotāji.
Apsver iespēju slēgt avio satiksmi ar Ziemeļitālijas pilsētām, kur konstatēta koronavīrusa izplatība
Sadarbības sanāksmē politisko partiju pārstāvju dienas kārtībā pirmdien, 24. februārī, bija arī jautājums par koronavīrusu, kas konstatēts arī Itālijā. Pēc sanāksmes Nacionālās apvienības "Visu Latvijai — Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava pauda, ka viņa pārstāvētā partija ierosināja slēgt aviosatiksmi ar konkrētām Ziemeļitālijas pilsētām, kur konstatēta koronavīrusa “Covid–19” izplatība.
Strenčos protestē pret novadu reformu – bloķē tranzītielu
Pirmdien, 24. februarī, Strenču novada, Trikātas un Ēveles pagasta uzņēmēji kopā ar lauksaimniekiem, izmantojot smago tehniku, pulcējās Strenčos, daļēji aizšķērsojot tranzītielu, lai protestētu pret šo teritoriju pievienošanu Valkas novadam.
Rīgas domei pēdējā darba diena – domnieki izvāc mantas un atstāj telpas
Rīgas domes deputātiem pirmdien, 24. februārī, bija pēdējā darba diena. Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, un otrdien tas stāsies spēkā. Mērs mantas no sava kabineta aizvācis jau pagājušajā nedēļā, bet pirmdien domnieki vēl šķiroja dokumentus un atdeva datorus.
Latvija ievieš piesardzības pasākumus iebraucējiem no Lombardijas, Veneto, Dienvidkorejas un Irānas
Valsts operatīvā medicīniskā komisija nolēma paplašināt koronavīrusa “Covid-19” ierobežojošos pasākumus, nosakot teritorijas, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi. No pirmdienas par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi, tiek noteiktas Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali.
NA un LRA saraksta līderi Rīgas vēlēšanās būs Cilinskis un Smiltēns
Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un Nacionālā apvienība (NA) ir apvienojušas spēkus, lai startētu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, apvienoto sarakstu veidos, ievērojot paritātes principu, tā līderi būs Einārs Cilinskis (NA) un Edvards Smiltēns (LRA), paziņojumā medijiem informēja politiskie spēki.  Rīgas mēra amata kandidāts būs bijušais Saeimas deputāts un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Cilinskis.
Sāk administratīvo lietu par neatļautu drona lidojumu Liepājas lidostas tuvumā
Reaģējot uz sociālajos tīklos izplatītajām fotogrāfijām, Civilās aviācijas aģentūra (CAA) uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietu par nesakcionētu drona lidojumu tiešā starptautiskās lidostas “Liepāja” skrejceļa tuvumā, kas rada būtisku civilās aviācijas apdraudējumu, paziņojumā medijiem informēja aģentūra.
Jaunākie
Interesanti