Latvijā
Bīstamo atkritumu pārstrādi apspriest aicina gadumijas brīvdienās; sabiedrība savas domas nav izteikusi
Jelgavas pusē nepilna mēneša laikā aizvadītas divas sabiedriskās apspriešanas, kurās uzņēmēji aicinājuši vietējos iedzīvotājus izteikt domas par viņu vēlmi paplašināt darbību. Abu komersantu plānus vieno tas, ka apkārtnes sabiedrībai par viņu rosību ir bažas. Savukārt abus krasi atšķir fakts, ka viena sabiedriskā apspriede aizvadīta gadumijas brīvdienās un oficiālas cilvēku iebildes nav saņemtas, kamēr otrs uzņēmējs novadniekus aicināja izteikties darbdienas vakarā, diskusijām ieilgstot trīs stundu garumā.
Vai vakcīnas pasargās no visiem Covid-19 paveidiem, un vai potēs bērnus?
Vai visas vakcīnas nodrošina imunitāti pret Covid-19 paveidiem un vai bērnu vakcinācija ir droša, uz šiem Latvijas Radio klausītāju jautājumiem pirms masveida vakcinācijas pret Covid-19 atbildēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, kā arī Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska. 
Valmierā testē daktera Jakovina kontaktpersonas; ir arī pozitīvi Covid-19 testi
Ir pagājušas divas nedēļas, kopš Valmierā un Rencēnos veselības aprūpes pakalpojumus nesniedz Jura Jakovina ģimenes ārsta prakse, jo ar Covid-19 saslimis ir pats ārsts, bet pārējiem darbiniekiem bija jāievēro karantīna. Šī ir valstī lielākā ģimenes ārsta prakse ar vairāk nekā 6000 pacientiem. Ārsta saslimšana raisīja bažas, vai nav inficējušies arī pacienti, jo Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi bija ieguvuši informāciju par to, ka ģimenes ārsts pacientu aprūpi veicis, jau būdams ar saslimšanas simptomiem.
Jēkabpils kriminālprocesā aizturētajiem – saites ar uzņēmumu «Energoterms»
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) neatklāj, par ko pagājušās nedēļas izskaņā aizturēts Jēkabpils mērs Aivars Kraps ("Latvijas attīstībai") un vēl vairākas amatpersonas. Tomēr aizturēto biznesa saites liecina, ka izmeklētājiem aizdomas varētu būt radušās par kompānijas “Energoterms” uzvarām publiskajos iepirkumos. Mērs nenoliedz, ka arī viņa ģimenes kompānija sadarbojusies ar “Energoterms”. 
Pasaules Veselības organizācija neapstiprina Covid-19 vakcīnas saistību ar smagi slimu senioru nāvi
Aizvadītājā nedēļā Pasaules Veselības organizācija (PVO) sadarbībā ar Eiropas Zāļu aģentūru un Upsalas Monitoringa centru veikusi izvērtējumu par Norvēģijā saņemtajiem blakusparādību ziņojumiem un secinājusi, ka vakcīnas pret Covid-19 nav izraisījušas vai kā citādi veicinājušas nāvi personām virs 85 gadu vecuma ar ļoti vāju veselību, informēja Latvijas Zāļu valsts aģentūrā. Eiropas Savienībā (ES), tostarp arī Latvijā, netiek mainītas rekomendācijas vecāka gadagājuma cilvēku vakcinācijai. 
SPKC: Covid-19 izplatība līdz ierobežojumu mīkstināšanas slieksnim varētu mazināties mēneša laikā
Epidemiologu vērtējumā, ja apzināti un mērķtiecīgi tiks ievēroti visi spēkā esošie drošības pasākumi un tie netiks mazināti, saslimstība uz pusi varētu mazināties ātrākais trīs nedēļu laikā, bet līmenis, kad varētu mīkstināt ierobežojumus (200 uz 100 000 iedzīvotājiem (14 dienu kumulatīvais rādītājs)), varētu būt sasniegts mēneša laikā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
Pirmdien bija traucēta «E-klases» darbība
Pirmdien, 25.janvārī, traucēta platformas "E-klase" darbība, aģentūrai LETA apliecināja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Latvijā "Cert.lv" kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis.
Valsts prezidents: Iekšējai drošībai turpmākajos gados jābūt valsts prioritātei
Iekšējai drošībai turpmākajos gados jābūt valsts prioritātei, kurai jāatspoguļojas arī ilgtspējīgā budžeta plānošanā. To paziņojumā medijiem akcentē Valsts prezidents Egils Levits pēc tiešsaistes sarunas ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu ("KPV LV") un Valsts policijas, Valsts drošības dienesta, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītājiem par valsts iekšējās drošības stiprināšanu, informēja Valsts prezidenta kancelejā.
Vai vakcinācija pret Covid-19 nodrošina pret tālāku vīrusa pārnesi?
Vai vakcinācija pret Covid-19 nodrošina cilvēku no tālākas vīrusa pārneses, un cik ilgi vakcīna pilda savu funkciju, uz šiem Latvijas Radio klausītāju jautājumiem pirms masveida vakcinācijas pret Covid-19 atbildēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, kā arī Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt