Ziņas vieglajā valodā 28. janvārī

Ziņas vieglajā valodā 28. janvārī

Ziņas vieglajā valodā 28.janvārīJānis Ramāns

  «ABLV» lietā par naudas atmazgāšanu figurē 6 personas

  Šorīt ABLV bankā ieradās daudz policistu maskās un lika darbiniekiem iet ārā. Policisti meklē pierādījumus tam, ka banka ir iesaistīta darījumos ar 50 miljoniem eiro noziedzīgi iegūtas naudas.

  Saistīti ar šo lietu notiek kratīšanas arī Baltkrievijā – kopumā vairāk nekā divdesmit vietās. Policisti iztaujājuši arī ABLV bankas īpašnieku Ernestu Berni. Bankas darbinieki sola palīdzēt policistiem nelikumības atklāt. Neko vairāk policisti nestāsta.

  Šobrīd nav zināms vai kāds ir apcietināts, bet tiesības uz aizstāvību ir sešiem cilvēkiem. Tiesības uz aizstāvību pienākas katram, kuru policisti uzskata par vainīgu noziegumā.

  ABLV banka vairs nestrādā, to slēdza pēc ASV banku uzrauga izteiktām aizdomām par dalību nelikumībās. Bankas slēgšana nav vienkārša, un bankā joprojām ir 2 miljardi eiro, kuri nav atmaksāti to klientiem vai naudas aizdevējiem.

  Amatu pametīs Garkalnes pašvaldības vadītājs

  No amata iet prom ilggadējais Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš no Latvijas Zemnieku savienības. Tā viņš šodien paziņoja žurnālistiem.

  Viņš apgalvo, ka no darba iet prom sliktās veselības dēļ. Tā varētu arī nebūt patiesība. Tā liek domāt par pašvaldībām atbildīgā ministra Jura Pūces teiktais mūsu žurnālistam.

  Ministrs gribēja rīt pašvaldības vadītāju no darba atlaist pats. Ar rīkojumu, jo pašvaldība un tās vadītājs pēdējos divos gados ir iztērējis darba algas piemaksās un prēmijās par trīsarpus miljoniem eiro vairāk, nekā vajadzētu. Tas gan nav vienīgais atlaišanas iemesls, ministrs saka: tos visus sarakstot uz papīra – sanāk 11 lapaspuses.

  Drošībnieku ēkas būvniecībai iespējams atrast arī citu vietu

  Valsts drošības dienesta ēkas būvniecībai iespējams atrast arī citu vietu, nevis bijušā velotreka „Marss” teritoriju Rīgā. Par to ir pārliecināti Rīgas apkaimju biedrību pārstāvji, kuri šajā vietā grib parku.

  Tuvākās apkārtnes iedzīvotāji šodien tikās ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu no partijas „KPV LV”. Viņi runāja arī par parku šajā vietā. Cilvēki pirms tam nezināja, ka tur cels Drošības dienesta ēku, jo valdība to nevienam neteica, tas bija noslēpums.

  Iedzīvotāji savāca vairāk nekā 15 tūkstošus parakstu parka ierīkošanai un parakstus iesniedza Saeimā. Lai gan iekšlietu ministrs teica, ka saprot iedzīvotāju vēlmi pēc parka, tomēr valsts drošība arī ir vismaz tikpat svarīga.

  No Uhaņas mājās vēlas atgriezties kāda sieviete

  No Ķīnas pilsētas Uhaņas mājās – uz Latviju - vēlas atgriezties kāda sieviete. Šajā pilsētā ir visvairāk ar jauno slimību – koronavīrusu saslimušu un mirušu cilvēku.

  Latvijas Ārlietu ministrija dara visu, lai palīdzētu sievietei, un viņiem palīdz arī Francija. Sieviete vispirms lidos uz Franciju, tur viņu ieliks slimnīcā un 14 dienas novēros. Ja viņa būs vesela, tad varēs braukt uz Latviju.

  Koronavīruss uztrauc ļoti daudzus pasaulē, jo tā ir jauna līdz šim nezināma slimība, no kuras Ķīnā miruši jau vairāk nekā simts cilvēku.

  Latvijā slimība nav atklāta – bet drošības pēc gatavojas. Ja kāds būs ar to slims, tad viņu nogādās uz Austrumu slimnīcā, bērnus vedīs – uz Bērnu slimnīcu. Slimnīcām reģionos ieteikts nedēļas laikā iegādāties aizsarglīdzekļus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti