Ziņas vieglajā valodā 19. jūlijā

Ziņas vieglajā valodā 19. jūlijā

Ziņas vieglajā valodā 19. jūlijāAigars Rozenbergs

  KNAB par kukuļņemšanu tur aizdomās Dobeles Iepirkuma komisijas vadītāju

  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tur aizdomās Dobeles novada Iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko par iespējamu kukuļņemšanu un kukuļa legalizēšanu jeb kukuļa pārtapšanu par likumīgu.

  Amatpersona, iespējams, pieņēmusi kukuli ne mazāk kā 4500 eiro apmērā no "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"". Kriminālprocesā par aizdomās turētajām atzītas četras personas.

  Rīgas domei jāskaidro atkritumu apsaimniekošanas sistēma

  Rīgas domei līdz 29. jūlijam jāpaskaidro plānotā atkritumu apsaimniekošanas sistēma un jāiesniedz noslēgtā līguma kopija starp pašvaldību un izvēlēto atkritumu apsaimniekotāju "Tīrīga".

  To lūgusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tā konstatējusi vairākas nepilnības sadzīves atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pašvaldībā.

  Ukrainas olās konstatē salmonellu

  Pārtikas un veterinārais dienests atkārtoti konstatējis salmonellas piesārņojumu Ukrainas izcelsmes olu produkcijā - sausajā olu baltuma pulverī. Ir veiktas visas darbības, lai tas nenonāktu pārtikas apritē - norāda dienestā.

  Līdz šim laboratoriski apstiprināti divi gadījumi, kad olu baltuma masā konstatēts salmonellas piesārņojums.

  Domstarpības Itālijas valdošajā koalīcijā

  Urzulas fon der Leienas ievēlēšana Eiropas Komisijas priekšsēdētājas amatā ir krasi saasinājusi domstarpības starp Itālijas valdošās koalīcijas partijām. Viena no tām - “Piecu zvaigžņu kustība”, balsoja par fon der Leienu, bet otra partija - “Līga” bija pret.

  Krīze ir tik pamatīga, ka Itālijas valdība varētu krist jau šodien.

  Spānijas sociālisti gatavi jaunai koalīcijai

  Spānijas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu saņēmušie sociālisti vairs neizslēdz iespēju, ka koalīciju varētu veidot ar galēji kreiso "Apvienoti mēs varam".

  Sociālistu premjers Pedro Sančess paziņojis, ka ir gatavs sarunām par galēji kreiso politiķu līdzdalību valdībā.

  Nīderlande atbildīga par Srebrenicas slaktiņu

  Nīderlande ir daļēji atbildīga par 1995. gadā Bosnijā pastrādāto Srebrenicas slaktiņu, jo tās ANO miera uzturētāji nav spējuši aizsargāt 350 cilvēkus. Tā lēmusi Nīderlandes Augstākā tiesa.

  Šis tiesas nolēmums apstiprina jau 2017. gadā pieņemto lēmumu Hāgā. Tomēr tagad Nīderlandes valdības atbildība ir samazināta no 30% līdz 10%.

  Demisionē Kosovas premjers

  Kosovas premjers Ramušs Haradinajs, kurš kara laikā ar Serbiju bija Kosovas Atbrīvošanas armijas komandieris, šodien paziņojis par savu demisiju. Par to viņš pavēstījis pēc tam, kad izsaukts kā aizdomās turamais uz kara noziegumu tribunālu Hāgā.

  "Es saņēmu īpašās tiesas uzaicinājumu kā aizdomās turamais. Man piedāvāts ierasties vai nu kā premjeram, vai arī kā ierindas Kosovas pilsonim. Es izvēlējos pēdējo!" - pavēstījis Haradinajs.

  Grieķijas galvaspilsētu satricinājusi zemestrīce

  Grieķijas galvaspilsētu Atēnas satricinājusi zemestrīce. Pazuduši telefona sakari, bet nav ziņu par postījumiem vai ievainotajiem.

  5,1 magnitūdu zemestrīces epicentrs atradies 23 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Atēnām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti