ZZS kandidāts prezidenta amatam – Vējonis

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pirmdien frakcijas un valdes sēdē izšķīrās par labu aizsardzības ministram Raimondam Vējonim kā savam prezidenta amata kandidātam.

Prezidentam ir jākļūst par nācijas  līderi, un tas ir grūtākais un sarežģītākais uzdevums, ja Vējoni Saeima ievēlēs par prezidentu. Arī  pašreizējie ģeopolitiskie notikumi ir liels izaicinājums prezidentam, tā pēc ZZS valdes sēdes uzsvēra Aivars Lembergs. 

Savukārt Ingmārs Līdaka uzsvēra, ka Vējonis šajā amatā daudz domās par reģionu attīstību, tātad būs visas Latvijas, ne tikai Rīgas vai inteliģences prezidents.

ZZS uzskata, ka pašlaik meklēt jaunu aizsardzības ministru būtu pārsteidzīgi.

ZZS bija jāizšķiras starp Vējoņa un Liepājas partijas virzīto Liepājas mēra Ulda Seska kandidatūru. Politiskais spēks iecerēja vienoties par kandidātu bez iekšējā balsojuma, bet gan ar konsensus lēmumu.

ZZS veido Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija, kā arī ir noslēgtas vienošanās par sadarbību ar partiju „Latvijai un Ventspilij” un Liepājas partiju. 12.Saeimā ZZS frakcijā ir 21 deputāts.

Vējonis varētu gūt arī pārējo koalīcijas partiju atbalstu, pirmdienas rītā lēsa partijas „Vienotība” līdere Solvita Āboltiņa.

Pašreizējais prezidents Andris Bērziņš aprīļa pirmajā pusē pavēstīja par nekandidēšanu uz Valsts prezidenta pilnvaru otro termiņu. Līdz šim vairāki politiskie spēki jau izvirzījuši prezidenta amatam savus kandidātus: Latvijas Reģionu apvienības politiķis un Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars un Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kuru izvirzījusi opozīcijā esošā partija "No sirds Latvijai", tiesa izskanējis, ka viņam nemaz nav atbalsta paša frakcijā.  

Tāpat līdz šim neoficiāli bija izskanējuši vairāki citi potenciālo kandidātu vārdi, tostarp ir Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis Egils Levits, pret kuru gan iebilst lielākā daļa koalīcijas, kā arī diplomāts un Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti