Žurnālistu asociācija aicina valdību, uzņēmējus un sabiedrību atbalstīt medijus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar Covid-19 ir strauji augusi, bet mediju reklāmas ieņēmumi, kas ir galvenais ienākumu avots, strauji krīt. Latvijas Žurnālistu asociācija aicina valdību, uzņēmējus un sabiedrību atbalstīt medijus.

Asociācijas biedru aptauja rāda, ka visos medijos apturētas plānotās reklāmas kampaņas, atceltas jau apstiprinātās un nav plānots atsākt reklamēties tuvākajā laikā.

Daļa mediju jau samazinājuši algas, citi plāno atlaist daļu darbinieku, bet ar šo rīcību nevar segt zaudējumus un turpināt strādāt.

Nesaņemot atbalstu, lielu daļu mediju no slēgšanas šķir viens solis. Tas nozīmē, ka bez uzticamas informācijas paliks būtiska sabiedrības daļa, brīdina asociācija.

Lai atbalstītu medijus un tie arī turpmāk spētu nodrošināt sabiedrību ar tik nepieciešamo informāciju par Covid-19, asociācija aicina:

Valdību:

  1. Sniegt finansiālu atbalstu medijiem, kas jau līdz šim ražoja kvalitatīvu saturu, kuri ir sociāli atbildīgi un ievēro labas žurnālistikas praksi. LŽA aicina atbalstu attiecināt uz jau esošiem kvalitatīviem projektiem, neprasot saspringtajos apstākļos radīt jaunus projektus. Piemērot vienotus kritērijus, nekoncentrējoties uz atbalsta saņēmēju darbības formām, bet atbalstīt kvalitatīva satura ražošanu.
  2. Rast iespējas samaksāt apraides maksas TV un radio.
  3. Rast iespējas samaksāt pasta piegāžu maksas drukātajai presei.
  4. Lemt par reklāmas tirgus ierobežojumu atcelšanu.

Uzņēmējus un valsts iestādes,

kas šobrīd reklamējas ārvalstu sociālo tīklu platformās, atbalstīt vietējos medijus un izvietot reklāmas tajos.

Šis priekšlikums neradīs papildu izmaksas, un neviens nezaudēs ar šo soli, tieši pretēji, būs iespējams atbalstīt Latvijas ekonomiku un tās ātrāku atveseļošanos.

Sabiedrību

abonēt un/vai ziedot medijiem, kas rada kvalitatīvu saturu.

LŽA aicina lasīt, klausīties un skatīties, lai Latvijas sabiedrība būtu nodrošināta ar visu vajadzīgo informāciju, lai sekmīgi pārvarētu krīzi.

“Mēs esam spēcīgi, profesionāli un ilgtspējīgi tikai kopā. Spēcīgi mediji nozīmē informētu sabiedrību. Šajā Covid-19 laikā tas nozīmē arī veselu sabiedrību un dzīvotspējīgu ekonomiku,” teikts asociācijas paziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti