Zolitūdes traģēdijas krimināllietā nākamā tiesas sēde nozīmēta novembra beigās

Nākamā tiesas sēde Zolitūdes traģēdijas krimināllietas izskatīšanā ir ieplānota uz šī gada 26.novembrī, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesā skaidroja, ka tiesnese Dzintra Zemitāne, kurai ir darbnespēja kopš septembra vidus, nav sniegusi informāciju par nākamo plānoto vizīti pie ārsta. Tāpēc nav iespējams prognozēt, vai darbnespēja būs ilgstoša. Līdz ar to nākamā plānotā tiesas sēde ir 26.novembrī, kad tiks turpināta lietas iztiesāšana.

Saistībā ar ieilgušo pārtraukumu iztiesāšanā publiskajā telpā iepriekš izcēlās viedokļu apmaiņa starp tieslietu ministru Jāni Bordānu (Jaunā konservatīvā partija) un Augstākās tiesas priekšsēdētāju un Tieslietu padomes vadītāju Ivaru Bičkoviču. Bordāns Bičkoviču aicināja strādāt pie efektīva tiesas darba nodrošināšanas, savukārt AT priekšsēdētājs vērsa ministra uzmanību uz to, ka viņš pats nedrīkst iejaukties zemākas instances tiesas darbā.

Savukārt Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja Adrija Buliņa ar Tiesu administrācijas starpniecību iepriekš skaidroja, ka Zemitānes darbnespēja turpinās no 2019.gada 14.septembra.

Ja tiesnese neatgriezīsies, tad tiks lemts par piemērotāko risinājumu, lai lietas iztiesāšana varētu veiksmīgi virzīties uz priekšu. Sadarbībā ar tiesas sastāvu, tiks vērtēts, vai nepieciešams krimināllietas iztiesāšanas procesā iesaistīto tiesnesi Dzintru Zemitāni aizstāt ar rezerves tiesnesi Anitu Grāvīti, skaidroja Buliņa.

"Šajā lietā apzināti tiesas process netiek vilcināts, tomēr šobrīd neviens lēmums nedrīkst būt sasteigts, nepārdomāts un ir jāizvērtē ikviens apstāklis," uzsvēra tiesas priekšsēdētāja.

KONTEKSTS:

2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala ''Maxima'' jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. 

Lai skatītu apjomīgo krimināllietu par Zolitūdes traģēdiju, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015. gada 8. decembrī. Patlaban tiesvedība tuvojas tās noslēgumam. Jūnijā prokurors pabeidza savu debašu runu, apsūdzētajiem lūdzot piemērot maksimālos sodus. 

Pašlaik notiek tiesas debates, pēc tām sekos sprieduma sagatavošana. Zolitūdes krimināllietu tās lielā apjoma un sarežģītības dēļ skata trīs tiesneši. 

Vienas tiesneses slimības dēļ vairākkārt atlikta Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana. Pašā tiesvedības noslēgumā tiesas sēžu laiki tiesneses darba nespējas dēļ pārcelti sešas reizes. Tiesneša ilgstošas slimošanas gadījumā tiesvedību tās noslēgumā varētu pārņemt rezerves tiesnesis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti