Zolitūdes traģēdijas civillietā tiesa noraida vienas ģimenes prasību par morālo kompensāciju

Sagaidīts pirmais apelācijas tiesas spriedums vienā no civillietām, kurā Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā ģimene cīnās par morālo kompensāciju. Spriedums nav ģimenei labvēlīgs. Rīgas apgabaltiesa lēmusi, ka konkrētajā gadījumā uzņēmumam “Maxima Latvija” nav jāizmaksā ģimenes locekļiem kompensācijas.

Četri ģimenes locekļi vēlējās no “Maxima” piedzīt katrs 70 tūkstošus eiro. Pērnā gada janvārī pirmās instances tiesa šo prasību daļēji apmierināja, kompensācijas pielemjot trim no četriem prasītājiem kopumā 210 tūkstošu eiro apmērā.

Neapmierināta ar tiesas argumentāciju, “Maxima” lēmumu pārsūdzēja. Un šonedēļ Rīgas apgabaltiesa iepriekšējo lēmumu pilnībā atcēla.

Ar ģimenes advokātu Daini Gulbi Latvijas Televīzijai sazināties neizdevās, tādēļ šobrīd nav zināms, vai spriedums tiks pārsūdzēts.

Savukārt “Maxima” par tiesas spriedumu ir gandarīta, uzsverot, ka arī šai ģimenei tāpat kā citu bojāgājušo tuviniekiem joprojām ir spēkā piedāvājums  pieņemt 100 tūkstoš eiro kompensāciju. Līdz šim ģimene tam nav piekritusi.

Ziņots, ka vairāk nekā trīs gadus pēc traģēdijas Zolitūdē, kur zem sabrukušā veikala "Maxima" jumta gāja bojā 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti guva traumas, SIA "Maxima Latvija" un „Tineo” paziņoja, ka izmaksās cietušajām ģimenēm 100 000 eiro par katru bojāgājušo ģimenes locekli. Tādējādi uzņēmums cer izbeigt tiesvedību par kompensāciju izmaksu.

Zināms, ka par Zolitūdes traģēdijas upuru ģimenes atbalsta izmaksāšanu 100 000 eiro apmērā ir noslēgtas vismaz 36 vienošanās. Tas secināms pēc tiesās iesniegtajiem pieteikumiem.

Tikmēr turpinās Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana. Savukārt pašlaik tiek uzklausīti eksperti. Tāpat vēl palikuši daži nenopratināti liecinieki un daži cietušie. Nākamais etaps būs aizstāvības puse, kam tiks dota iespēja pieteikt savus ekspertus un savus speciālistus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti