Panorāma

Kas ir «Citadeles» pircēji?

Panorāma

Nedēļa “Panorāmas” videoarhīvos

“Saskaņas” krahs Zilupē

Zilupē apsveic un kritizē mēra aiziešanu no SC; viņa vietā interviju LTV sniedzis cits

Pēc astoņu Zilupes pašvaldības deputātu, tostarp arī mēra izstāšanās no “Saskaņas”, tagad neviens nevarēs teikt, ka Krievija sākas Zilupē, bet politiķiem valdībā nevajag norobežoties no Latgales un kaut vai ar politiskiem žestiem pateikt – „Latgale ir mūsu!”, tā uzsver Latgales politiskās un saimnieciskās dzīves pārzinātāji. 

Šonedēļ plašu rezonansi izraisīja „Panorāmas” sižets par to, ka  Zilupes novada domes priekšsēdētājs un “Saskaņas” valdes loceklis Oļegs Agafonovs pārrāvis ilggadējās saites ar partiju. Viņš gan visādi izvairījās no sarunas ar Latvijas Televīziju, visticamāk, nepilnīgo latviešu valodas zināšanu dēļ. Lai skaidrotu situāciju, LTV Ziņu dienesta filmēšanas grupa devās uz Zilupi.

Jā, tas biju es - atzīst Vitālijs Vaļdens, Zilupes novada domes priekšsēdētāja vietnieks, kurš, nenosaucot savu vārdu, telefona intervijā „Panorāmai” uzstājās kā domes vadītājs Oļegs Agafonovs. Uzzinot, ka zvana žurnāliste, Agafonovs viņam pasniedzis telefonu, lai runā.

„Man jāatvainojas visiem skatītājiem, ka bija dzirdama mana balss zem mūsu priekšsēdētāja Oļega Agafonova  fotogrāfijas, bet neuzskatu visu informāciju par kaut kādiem meliem, jo es ar priekšsēdētāju strādāju dažus gadus. Otrkārt, viņš dažkārt ir pilnvarojis izteikt mani mūsu oficiālo viedokli līdz ar to šī situācija ir.. Tas ir saistīts ar to, ka viņam ir diezgan negatīva attieksme pret attiecībām ar visāda veida žurnālistiem,” skaidroja Vaļdens.

Zilupes novada mērs Oļegs Agafonovs uz viņam nezināmiem telefona numuriem vairs neatbild un sarunāt tikšanos ar viņu nav iespējams. Piektdien Zilupes novada domē LTV Ziņu dienestam teica, ka mērs devies darba darīšanās uz Rēzekni. Sestdien jau ir cits iemesls, kādēļ mēru satikt nevarēs.

„Viņš no šodienas ir uz vienu nedēļu atvaļinājumā,” paziņoja  Zilupes novada domes sekretāre Jeļena Voitkeviča.

Agafonovs gribot atpūsties no politikas. Viņš neuzskatot sevi par politiķi, bet par saimniecisku cilvēku, kam jāgādā par novada dzīvi. Dienu iepriekš sarunā ar vietējā laikraksta žurnālistu Agafonovs atzina, ka nebija gaidījis, ka astoņu pašvaldības deputātu un vēl piecu aktīvistu lēmums izstāties no “Saskaņas” izraisīs ažiotāžu.

“Ludzas Zeme” galvenā redaktore Laima Linuža „Panorāmai” stāstīja, ka „viņš ir šokā par tām samazgām, kas līst internetā pār viņa galvu, viņam zvana, cilvēki pauž.. kā lai pasaka.. tie ir tie agresīvie, radikālie krievi, kuri atbalsta mūsu separātistu došanos karot Ukrainā”.

Linuža, kura ir kritizējusi Agafonovu un  atklāti nosaukusi par Zilupes kontrabandas karali, uzskata - mēra rīcība ir pareiza un ļoti vajadzīga. Tas varētu veicināt novada saimniecisko attīstību. Saraujot saites ar opozīciju, Zilupei ir cerības tikt pie lielāka valsts finansējuma, kuru savukārt sadala valdošās partijas. 

„Ar savu piederību „Saskaņai” viņš Zilupes vidi provocē uz prokrieviskām, proputiniskām noskaņām, tad es domāju, ka viņš ir gana gudrs, lai saprastu, ka ar savu autoritāti viņš var Zilupi noskaņot mazliet pretējā virzienā,” spriež Linuža.

„Ar to viņš pasaka - mums nevajag radikālas noskaņas, sarīdīšanu, mums nevajag karu. Bet jūs saprotiet, ka ļoti daudzi cilvēki, kuriem ir mājas, īpašumi pie robežas, viņi reāli sēž virtuvē un uz ielas ar draugiem diskutē – „ko es darīšu, kad atnāks NATO, un  ko es darīšu, ja sāks šaut,” stāstīja Linuža.

Zinājām, ka sabiedrības noskaņojums ir slikts, bet ka tik slikts - tas bija nepatīkams atklājums, saka žurnāliste. Laikraksts nupat veicis aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju domas par trīs bijušo Ludzas iedzīvotāju došanos uz Ukrainu karot separātistu pusē.

„Jūs nevarat iedomāties, kāda ir reakcija! Cilvēki zvana un saka – „jā viņi ir varoņi, jā es gribu paspiest viņiem roku, jā es esmu māte un lepotos, ja mans dēls ietu un karotu Ukrainā”. Dārgie! Kur mēs esam? Mēs esam situācijā, kad ir augsne karam. Jā, es to tagad esmu nopietni sapratusi. Un līdz ar to, ka Agafonovs izdara šo te zelta soli, es tikai un vienīgi saku paldies viņam, un varbūt tā auditorija, kas saka, ka viņi ir varoņi, varbūt viņi pasēdēs un padomās - pag, pag.. par ko man tagad vēlēšanās balsot - par Ždanoku, par „Saskaņu”, kāda ir izeja?” norādīja Linuža. 

Partijas krahs Zilupē ir trieciens “Saskaņai”.  Pēdējās pašvaldību vēlēšanās par “Saskaņu” te nobalsoja 83% vēlētāju. Tas lielā mērā bija ilggadējā mēra nopelns. Cilvēki balsoja par partiju, kuru pārstāv viņu mērs. Bet radikālu noskaņojumu veicina smagā ekonomiskā situācija.

„Diemžēl mums Latgalē visiem ir sliktāk nekā Rīgā. Tā ir realitāte. Politiķiem uz Latgali ir uzspļaut! Saprotiet? Tāpēc es priecājos, ka  pavasarī Valsts prezidents Andris Bērziņš bija atbraucis pie Agafonova. Un viņš izdarīja ļoti pareizi, kaut vai ar politiskiem žestiem ir jāpasaka - Latgale pieder mums!” pauda Linuža. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt