Dienas ziņas

Diasporas amatierteātri pulcējas Birmingemā

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Ziemassvētku tirdziņā krīzi nejūt

Ziemassvētku tirdziņā Vecrīgā krīzi nejūt

Klātbūtnes prieku Ziemassvētku tirdziņos šogad izbauda gan ražotāji, gan pircēji. Īpaši brīvdienās tirgotājiem atpūtai laika nav gandrīz nemaz. Pircēju straumes plūst, un nauda ripo. Vecrīgā krietna daļa pircēju ir tūristi no tuvākām un tālākām zemēm. Tirgotāji vismaz pagaidām pieprasījuma samazināšanos nav novērojuši.

Paša Doma laukuma vidū, kā jau katru gadu, skan bērnu smiekli. Karuselis griežas, bet tā griezējam Dāvim Teteram darba pilna rokas vārda tiešā nozīmē – bērni izvizināšanos gatavi gaidīt rindā.

"Sestdien bija ļoti traki, gāza riņķī tirdziņu. Darba dienās tikai vakarā strādājam," stāsta Teters.

Ne mazāku jautrību turpat blakus bauda arī pieaugušie. Pēc klātbūtnes un satikšanās sailgojušies gan tirgus apmeklētāji, gan ražotāji. Svetlana Lāce rāda pašas rokdarbus un stāsta, ka cilvēki gatavi iepirkties.

"Man liekas, cilvēkiem gribējās tos svētkus. Visiem vajadzīgas brīnišķīgas emocijas, un Doma laukums dod to iespēju šogad. Sagaidījām," saka Lāce.

Maksims Ozols-Ozoliņš tirgo sievas darinātās vaska sveces. Viņš novērojis, ka lielu pienesumu dod tūristu pirkumi.

"Novērojums ir tāds, ka tūristi pērk, bet brīvdienās atbrauc cilvēki no reģioniem, un viņi tagad ir gatavi nopirkt Ziemassvētku dāvanas laikus," stāsta tirgotājs.

"Ir nauda, pērk kaut ko," saka Aleksejs Šits. "Pērk ļoti. Visu pērk. Čības, vestes, visu pērk," piebilst Ilva Bekmane.

Maija Rubene atbraukusi no Skrundas un tirgo māsas ģimenes uzņēmumā ražotās cepumu formiņas. "Vasarā sākām pa tirdziņiem. Sapratām, ka tirdziņi ir laba lieta, cilvēkiem patīk, var redzēt. Internetā nevar aptaustīt, apskatīt.

Ir gatavi nākt un pirkt. Man patīk, ka beidzot ir cilvēki, redz to rosību, un ir forši. Es tā izteikti nejūtu krīzi, cilvēki nāk."

Tirgotāji un arī ēdinātāji ir patīkami pārsteigti par pircēju atsaucību. Arī Ralfs, kurš piedāvā latviešiem mazāk zināmo rakleti, kas ir Šveices ēdiens. "Mums silst te sieriņš, tad uzliekam kartupelīšus, uzliekam sieru, marinēti gurķīši, salāti un sanāk forša porcija, kas ir ļoti populārs ēdiens Ziemassvētku tirdziņos Eiropā."

Kā būs veicies, tirgošanās bilanci varēs savilkt tuvojoties svētkiem. Bet vismaz pagaidām ražotāji un tirgotāji ir pilni optimisma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti