Pēcpusdiena

Daugavpils cietoksnī durvis vērusi jauna senlaicīgu tērpu ekspozīcija

Pēcpusdiena

Darbu sācis VARAM pašvaldību reformas zvanu centrs

Valsts kontrole: Lauksaimniecības sektorā atsevišķas NVO gadiem ilgi bauda privilēģijas

Zemkopības ministrs: Līdz ar jauno budžetu jābūt pārskatāmai sistēmai sadarbībai ar NVO

Pēc Valsts kontroles revīzijas par valsts sadarbību ar lauksaimniecības nevalstiskajām organizācijām (NVO) zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” sacīja, ka līdz ar jaunā valsts budžeta stāšanos spēkā jābūt izveidotai pārskatāmai sistēmai šajā jomā.

Ministrs solīja ņemt vērā Valsts kontroles ieteikumus, un pašlaik jau esot sagatavots ieteikumu ieviešanas plāns ar termiņiem. Viņš atzina, ka atšķirībā no citiem resoriem Zemkopības ministrijā atsevišķi tiesību akti nav bijuši savlaicīgi publicēti.

“Pirmais darbs, lai Zemkopības ministrijā neparādās noteikumi, kas nav bijuši iepriekš sabiedrībai pieejami.

Pirmie darbi būs iekšējās kārtības sakārtošana,” solīja Gerhards.

Tāpat ministrijā būs svarīgi izsvērt kritērijus, pēc kuriem nozares nevalstiskās organizācijas (NVO) saņem valsts finansējumu. “Mums ir gan jānosaka kritēriji, gan, iespējams, konkursa kārtība, kādā šo finansējumu var saņemt nevalstiskās organizācijas, lai tiktu atbalstīts to darbs,” sacīja ministrs, vienlaikus uzsverot – valstij ir svarīgi veidot sadarbību ar NVO un atbalstīt tās.

Gerhards norādīja, ka jābūt skaidrai kārtībai, norādot, kurš un ar kādiem priekšlikumiem ir nācis un ko aizstāvējis. Tam jābūt pieejamam arī plašākai sabiedrībai.

Ministrs saskata nepieciešamību arī paplašināt ZM konsultatīvo padomi: “Pirmkārt, saskatu, ka izveidosim skaidrākus noteikumus. Un varētu arī konsultatīvās padomes sastāvs tikt paplašināts. Jautājums arī par jautājumiem, kas tiek skatīti. (..)

Jautājums, cik lielā mērā [vajadzīgs] veidot atsevišķu struktūru ministrijā.”

Viņa skatījumā līdz gada beigām jāizdara precizējumi iekšējā kārtībā, bet līdz nākamā gada vidum varētu būt visas kārtības pārskatīšana. “Bet nedomāju, ka šie termiņi dod iespēju mums kaut ko pavilt ilgāk. Katrā ziņā domāju – līdz ar jaunā budžeta stāšanos spēkā mums būtu jābūt izveidotai pilnīgi pārskatāmai sistēmai.”

KONTEKSTS:

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Zemkopības ministrijas un lauksaimniecības nevalstisko organizāciju sadarbība nav atklāta un caurskatāma.

Zemkopības ministrija nevalstiskajām organizācijām atvēl pusmiljonu eiro gadā. Bet konsultatīvās padomes lēmumi sabiedrībai nav pieejami. Un zināms, ka organizāciju pārstāvju rotācija tajā nenotiek. Izredzētie NVO pārstāvji konsultatīvajā padomē lemj arī par Eiropas Savienības (ES) finansējuma piešķiršanu.

Savukārt "Zemnieku saeima" iesaka padomes organizāciju skaitu samazināt līdz trīs jumta organizācijām, kas pārstāv visus lauksaimniecības sektorus: Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome, "Zemnieku saeima", Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt