Panorāma

Puse Latvijas ceļu sabrukuši

Panorāma

Pētniece: totalitāro režīmu simbolu lietošana ir amorāla

Kur un kad sāksies plūdi?

Zemgalē pali sāksies jau brīvdienās; iedzīvotāji nesatraucas

Kurzemes un Zemgales upēs šajā nedēļas nogalē sāks iet ledus. Plūdu draudi tur ir mazāki nekā Daugavas un Gaujas baseina upēs, tomēr Lielupes baseina upēs vietām var iziet no krastiem.

Lielupes krastā dzīvojošajiem lauciniekiem plūdi ir tik ierasta parādība, ka galvenā gatavošanās tiem ir pārliecināties vai laiva kārtībā. Savukārt pilsētā visbiežāk no paliem cieš Jelgavas pils.

Lielupes baseina upes tāpat kā Kurzemes upes būs pirmās, kur sāks iet ledus, taču plūdu draudi tur ir mazāki. Sniega krājumi Zemgalē nav salīdzināmi ar to gūzmu, kas ir Vidzemē un Latgalē. Jelgavas apkaimē uz laukiem jau ir no sniega brīvas zonas. Bauskā gan vēl ir ap 15 centimetriem sniega.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka maksimālais ūdens līmenis Lielupē nesasniegs atzīmi, pie kuras upe pilsētā sāk iziet no krastiem, taču ar applūdušiem laukiem gan jārēķinās.

Krietni bīstamāka situācija ir Ogrē, Daugavā, Gaujā un šo upju mazajās pietekās. Daugavā pie Krāslavas jau sagatavota vieta, kur spridzināt ledu. Bet Ogrē, kur jau marta vidū ledu spridzināja, to gatavojas darīt vēlreiz, jo prognozes liecina, ka šogad plūdi būs lielāki nekā citus gadus.

Saskaņā ar hidrologu prognozēm, Ogrē ledus sāks iet nākamās nedēļas sākumā, tāpat nākamnedēļ ledus sāks kustēties arī Daugavā un Gaujā, kur, piemēram, Valmierā var atkārtoties 2010. gada situācija, kad ūdens līmenis sasniedza augstāko atzīmi kopš 50tajiem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti