Rīta Panorāma

Artūrs Skrastiņš, Latvijas Radio bigbends, Uldis Stabulnieks

Rīta Panorāma

Bosnietis, kas piepilda visas savas sievas vēlmes

Intervija ar VUGD priekšnieka vietnieku, ģenerāli Kristapu Eklonu

VUGD vadība: Pie Saeimas protestēja atsevišķi glābēji, kas «par nožēlu» bija formās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Pret obligātu vakcināciju pret Covid-19 pie Saeimas nama ceturtdien, 14. oktobrī, protestēja atsevišķi ugunsdzēsēji, kuri savas aktivitātes nebija saskaņojuši un kuri diemžēl bija darba formās, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vadītāja vietnieks Kristaps Eklons.

"Tas bija ļoti nepatīkams solis priekš glābšanas dienesta, nesaskaņots. Mēs par to nezinājām. Mēs uzzinājām praktiski no masu medijiem par to, ka tāda aktivitāte notiks. Tās bija atsevišķas personas, par nožēlu formās, kas atļāvās iet formās un izteikt šādu neapmierinātību," sacīja Eklons.

Pēc VUGD vadītāja vietnieka teiktā, dienesta nostāja ir atbilstoša valdības uzstādījumam, ka ir nepieciešams vakcinēties pret Covid-19.

"Mums ir jābūt gataviem uzņemties lielāku risku nekā parastajam sabiedrības pārstāvim, tāpēc tas ir dienests ar speciālām sociālām garantijām, ar speciālām veselības prasībām,

ar speciālām fiziskām prasībām. Te ir tā izšķiršanās katram personīgi – vai viņš ir gatavs būt dienestā vai viņš nav, tas ir brīvprātīgi," teica Eklons.  

Pēc viņa teiktā, pirms nedēļas apmēram 28% nebija izlēmuši par to, vai potēsies pret Covid-19. "Tad šobrīd mums viņu ir 10%, kas joprojām domā. Ceru, ka mums nebūs tādas situācijas, ka nebūs potēti," teica VUGD priekšnieks.

Viņš atzina, ka dienestā ir nelokāmi darbinieki jautājumā par vakcinēšanos pret Covid-19.

"Beigu beigās neviens viņiem neliek nolekt no klints. Ir krīzes situācija uz trim mēnešiem izsludināta.

Ejam prom no dienesta, ja mēs kaut kādu iemeslu pēc krīzes situācijā nespējam uzņemties šo papildu risku. Ejam prom, nākam pēc trim mēnešiem atpakaļ.

Protams, uzdosim 20 jautājumus par motivāciju, gatavību būt dienestā. Bet, jā, mums ir vajadzīgi darbinieki, un paredzu to, ka mēs ņemsim tādus darbiniekus arī atpakaļ," sacīja Eklons.

Viņš izteica cerību, ka šie darbinieki paši pieņems lēmumu, kā rīkoties, un nevajadzēs "nonākt līdz kaut kādiem mehānismiem, ko ar viņiem darīt". "Bet plānots, ka no 15. novembra mēs atstādināsim šos darbiniekus, jo viņi savas vainas pēc nebūs īstenojuši tās prasības, kas šobrīd izvirzītas dienestam."

Eklons atzina arī, ka VUGD situācija ar Covid-19 saslimstību ir sliktāka nekā pavasarī – aptuveni 50 cilvēki nav dienestā, jo ir vai nu saslimuši vai ir kontaktpersonas.  

KONTEKSTS:

VUGD darbinieki, kas nav mierā ar prasību par vakcināciju, ceturtdienas rītā pulcējās pie Saeimas, lai nodotu atklātu vēstuli spīkerei Inārai Mūrniecei ar aicinājumu Saeimai neatbalstīt valdības rīkojumu, kas paredz 15. novembrī atstādināt no pienākumu pildīšanas iekšlietu sistēmas darbiniekus bez vakcinācijas sertifikāta. Šāds lēmums radīšot būtiskus iekšējās drošības riskus struktūrās, kur jau šobrīd akūti trūkst darbinieku un daudzi no pārslodzes un papildu maiņām ir uz izdegšanas robežas.

Latvijas Radio novēroja, ka ugunsdzēsēji ieradās klusi un mierīgi, pastāvēja pie Saeimas un devās prom. Klātesošie viņus sagaidīja ar ovācijām un saukļiem "Varoņi". Protestu gan izmantoja vairāki politiķi un jau plašāku atpazīstamību guvuši dezinformatori, izkliedzot dažādus saukļus un filmējot notiekošo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti