Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Jauns valsts apmaksāts bērnu zobārstniecības kabinets

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspilī šodien mācību trauksme

VUGD mācībās Ventspilī imitē naftas produktu noplūdi

Ventspilī notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) mācības sprādzienbīstamības likvidēšanai valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektos. Ventspilī ir vairāki šādi objekti – astoņi uzņēmumi, kuros saskare ir ar naftu, gāzi vai amonjaku. 

Ceturtdien, 22. oktobrī, mācības norisinājās uzņēmumā “Ventspils nafta termināls”, kas veic jēlnaftas un gaišo naftas produktu pieņemšanu no dzelzceļa cisternām un tankkuģiem. Rezervuāros šeit glabājas daudzas tonnas naftas produktu, un mācībās imitēja bīstamu noplūdi.

Mācību scenārijs paredzēja, ka uzņēmuma SIA “Ventspils nafta termināls” administrācijas ēkā izceļas ugunsgrēks, kā arī vienā no rezervuāriem notiek naftas produktu noplūde un, cenšoties to likvidēt, cieš divi cilvēki. Mērķis bija pārbaudīt praksē personāla praktiskās iemaņas naftas produktu noplūdes likvidēšanā, atrast nepilnības un testēt aprīkojumu.

Kaspars Liepiņš, uzņēmuma “Ventspils nafta termināls” termināla vadītājs, norādīja, ka šīs bija pirmās mācības, kurās izmēģināts scenārijs, kurš bija zināms tikai organizatoriem.

Tas noplūdes imitāciju padarīja maksimāli īstu, jo cilvēki nezināja, kas viņus sagaida. 

Mācībās piedalījās arī uzņēmumi “VK Terminal Services” un AS “Ventbunkers”. Tika iesaistīti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, policija, pašu uzņēmumu drošības dienesti un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD atgādina –  ja noplūde notiktu realitātē un uzņēmumos būtu sprādzienbīstamība, ventspilniekiem informācija operatīvi tiktu sniegta plašsaziņas līdzekļos un izziņota ielās ar visu operatīvo dienestu iesaistīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt