Rīta Panorāma

Intervija ar LIDO dibinātāju un padomes priekšsēdētāju Gunāru Ķirsonu

Rīta Panorāma

Pašvaldību slimnīcas nav saņēmušas valsts solītās piemaksas mediķiem. Saruna ar Jevgēņiju Kalēju

Telefonsaruna ar VUGD priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu

VUGD domā stingrāk vērsties pret dūmu detektoru neiekārtošanu; plāno sodus

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā izskata iespēju piemērot sodu tiem, kuru īpašumā izcēlies ugunsgrēks, bet nav bijis uzstādīts dūmu detektors, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Viņš pastāstīja, ka šogad ugunsgrēkos gājuši bojā 46 cilvēki. Statistika liecina, ka 90% ugunsnelaimju notikušas mājoklī, kur nav bijis uzstādīts dūmu detektors.

No šī gada dūmu detektori visiem mājokļos ir obligāti. VUGD priekšnieka vietnieks pastāstīja, ka "dienestā izskata, vai nebūtu pienākums cilvēkiem dot par to sodu, lai vairāk stiprinātu pienākumu domāt ne tikai par sevi, bet arī par līdzcilvēkiem".

KONTEKSTS:

No šī gada dūmu detektori mājokļos ir obligāti. Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

VUGD mērķis nav bijis sodīt par dūmu detektoru neesamību. Taču sods par dūmu detektora neesamību privātpersonām ir robežās no 30 eiro līdz 280 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti