Labrīt

«Transparency International»: Arī rietumvalstīs korupcijas apkarošanā jāmaina dinamika

Labrīt

"Kalkūnos" mītošo bērnu vecāki aizvien pretojas LM reformu plāniem

Voika: Jaunajā sabiedrisko mediju uzraugā nebūtu jāstrādā politiķiem

Voika: Jaunajā sabiedrisko mediju uzraugā nebūtu jāstrādā politiķiem

Sabiedrisko mediju uzraudzībai veidotajā īpašajā padomē nebūtu jāstrādā politiķiem, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda bijusī pētnieciskā žurnāliste, labas pārvaldības un pretkorupcijas eksperte Inese Voika.

Viņa norādīja, ka jaunā padome nodarbosies pamatā ar divām lietām – pārraudzīs sabiedrisko pasūtījumu un izvēlēsies sabiedrisko mediju amatpersonas un valdi.

Viņasprāt, Kultūras ministrija (KM) "saprot vajadzību pēc redakcionālās neatkarības” un ir piedāvājusi savu skatījumu, šajā padomē piedāvājot iekļaut sešus politiķu virzītus pārstāvjus, bet pārsvars – septiņi padomes locekļi –  padomē vienalga būtu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

"Tas ir jauns modelis un varbūt ne tik labi saprotams. Un tas ir jādiskutē, vai tajā padomē jābūt 13 cilvēkiem un kāda būs tā struktūra (..).

Es ļoti gribētu, lai to, ko mēs izdomājam un pieņemam, varētu izmēģināt. Jo jebkurš jauns modelis varētu nestrādāt.

Jo Latvijā tā izpratne par to, kas ir mediji, ir vāja. Tāpēc politiķi grib ietekmēt un nekaunējas ietekmēt [sabiedriskos medijus],” teica Voika.

Viņa atzina - nav pārliecības, ka KM piedāvātajā modelī politiķu iejaukšanās risks sabiedrisko mediju redakcionālajā darbā ir novērsts. "Man liekas, ka tajā padomē nebūtu jādarbojas politiķiem, bet gan kompetentiem cilvēkiem mediju jomā. (..)" teica eksperte, sakot - padomē, tāpat kā valsts kapitalsabiedrībās, jāizvēlas nozares profesionāļi.

"Tieši politiķus tā kā politiķus - kāds no Saeimas - noteikti šajā padomē es negribētu redzēt," noteica Voika.

Saeimā trešdien, 3.augustā, notiek ekspertu seminārs un publiskā diskusija par sabiedriskomediju pārvaldību "Vācijas sabiedrisko raidorganizāciju pārvaldības pieredze Latvijas reformas priekšlikumu gaismā. Latvijas reformas atsevišķi aspekti."

Seminārā augsta līmeņa eksperti no Vācijas izvērtēs Latvijas sabiedrisko mediju pārvaldības reformas priekšlikumu, balstoties Vācijas sabiedrisko mediju attīstības pieredzē.

Jau vēstīts, ka KM turpina strādāt pie jauna sabiedrisko mediju uzraudzības modeļa un līdz 15. augustam gaida priekšlikumus tā uzlabošanai.

Projekts paredz jaunu Sabiedrisko mediju padomi izveidot līdz nākamā gada februāra beigām, kad beigsies līdzšinējās NEPLP locekļu pilnvaras. Līdzšinējo piecu NEPLP locekļu vietā Latvijas Radio un Latvijas Televīziju uzraudzītu jauna padome 13 locekļu sastāvā. Tajā būtu gan Saeimā pārstāvēto partiju virzīti cilvēki, gan kristīgo konfesiju un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti