Panorāma

Panorama

Panorāma

Eksprezidente noslēdz dainu pētījumu «Trejādas saules»

Rīgas biržu jau remontē

VNĪ: «Rīgas biržas» fasādes bojājumi - laika apstākļu atbildība

Pirms pieciem gadiem svinīgi atklātā mākslas muzeja “Rīgas biržas” ēkas fasāde ir nolupusi “laika apstākļu atbildības dēļ”, skaidro “Valsts neklustamie īpašumi”.   

Rīgas biržas ēku, kura nokrāsota tieši tādā pat tonī kā slavenā Dodžu pils Venēcijā, jau ieskauj sastatnes. 2011.gadā nominācijā “Rekonstrukcija” Rīgas birža tika atzīta arī par Gada būvi Latvijā. Tikai pirms pieciem gadiem atklātā ēka jau tiek remontēta. Krāsa vietām ir nolupusi, cietušas arī skulptūras.

“Valsts nekustamo īpašumu” pārstāvis Arnis Blodons skaidroja, ka fasādes atjaunošana notiek, jo starp divām notekcaurulēm notika mitruma noplūde, mitrums ticis zem apšuvuma, pie reizes visai fasādei  “pāries pāri” profilaksei.

Ēkas restaurācijas un atjaunošanas darbi ilga četrus gadus. To laikā stiprināja būvkonstrukcijas, mainīja jumta segumu un atjaunoja fasādi. Izrādās, tieši nomainītā jumta dēļ tagad fasāde izskatās ar baltiem pleķiem. 

Blodons stāstīja, ka jumtu silda elektriski, ziemā sniegs nokusis rada mitrumu, kāda  lāsteka krītot kaut ko atsit.

Jautāts, vai tā ir būvnieku atbildība, Blodons norāda, ka drīzāk tā ir “laika apstākļu atbildība”.

Fasādes rekonstrukcija izmaksā 44, 6 tūkstošus eiro plus pievienotās vērtības nodoklis. Ēkas atjaunotājs savu vainu nesaredz, taču atzīst, ka šoreiz celtnieki piekāpušies arhitektu un vēsturnieku vēlmei redzēt fasādi ar slēptu zibens novedēju un karnīzi, un, visticamāk, tieši tādēļ arī noticis tas, kas noticis.

“RBS Skals” būvuzraugs Uldis Paeglītis skaidroja, ka karnīzi jāapliek apkārt, bet ja   arhitekti uzstāja, ka “briesmīgs zibens novedējs” slikti izskatīsies, būvnieki piekāpās, “karnīze bija jāatliec, bet tas netika izdarīts”.

“RBS Skals” pārstāvis atzīst, ka karnīzes dēļ problēmas ar lietus ūdeni radās jau agrāk un tad remonts veikts par uzņēmuma līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti