VM rosinās plašāku masku lietošanu un striktākus ierobežojumus interešu izglītībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Veselības ministrija (VM) rosinās plašāku obligātu masku lietošanu, kā arī striktākus ierobežojumus interešu izglītībā, telefonintervijā Latvijas Radio atklāja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").

Telefonintervija ar veselības ministru Ilzi Viņķeli
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Viņa atklāja, ka skatīšanai valdībā otrdien, 13. oktobrī, plānots virzīt vairākus precizējumus. Ministre pagaidām atturējās minēt iespējamās izmaiņas, atklājot, ka VM tostarp rosinās, lai obligāta masku lietošana būtu plašāka.

 

Viņķele klāstīja, ka pašlaik Covid-19 vairāk izplatās darbavietās, kur valdības iespējas ko aizliegt ir ierobežotas. Jau tagad ir noteikts, ka pasākumi ārpus darba vietas nenotiek, un tas būtu jākontrolē darba devējam.

"Šo cilvēki ir palaiduši garām. Tie uzliesmojumi tā arī notiek – vai nu nosvin dzimšanas dienas ballīti, vai aizbrauc ekskursijā," sacīja ministre.

Otri izteiktāki perēkļi veidojas interešu izglītībā, īpaši sporta nodarbībās. Ja skolās sporta stundās audzēkņu plūsmas tiek nodalītas, interešu izglītībā tā nav, un šeit nonāk audzēkņi no dažādām skolām.

"Acīmredzot viena no striktākajām ierobežojumu jomām varētu attiekties uz interešu izglītību," teica ministre.

Pašlaik interešu izglītības nodarbības aizliegtas vairākās Latvijas pašvaldībās, kur konstatēta lielāka Covid-19 izplatība.  

Saslimstība ar Covid-19 liek ieviest aizvien vairāk ierobežojumu
00:00 / 02:41
Lejuplādēt

Lokāli ierobežojumi vairākās pašvaldībās, kurās konstatēti lielāki slimības uzliesmojumi, stājās spēkā sestdien, 10. oktobrī. Pirmdien, 12. oktobrī, ir pirmā darba diena jaunajā kārtībā, un pašvaldības steigušas rīkot sanāksmes, lai spriestu, kā strādāt tālāk. Tā, piemēram, Krāslavas novada domes vadītājs Gunārs Upenieks (Zaļo un Zemnieku savienība) skaidroja – novadā gatavojas plašai siekalu testēšanai. Tāpat pieņemts lēmums slēgt Krāslavas Varavīksnes vidusskolu.

"(..) Par siekalu testiem – mēs skatāmies izglītības darbiniekus, visus uzņēmējus, kas mums ir interesējušies un prasījuši. Nu, protams atbildīgās struktūras – sociālais dienests, bāriņtiesa. Katrā ziņā – cilvēki, kas strādā ar cilvēkiem," skaidroja Upenieks.

Covid-19 izplatība viesusi izmaiņas arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) darbā. Ierobežota viesošanās pie pacientiem.

"Gādājot par pacientu un personāla drošību Covid-19 epidēmijas apstākļos, RAKUS tiek strikti ierobežota pacientu apmeklēšana. Izņemot, ja pacientu stāvoklis ir smags vai kritisks. Tad šīs personas drīkstēs apmeklēt tikai viena persona un iepriekš saskaņojot apmeklējuma laikus," skaidroja slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas, izņēmumi ir 13 gadus nesasnieguši bērni un personas ar veselības problēmām. Valdība aicina arī visus iespēju robežās strādāt attālināti.

Pagājušajā nedēļā noteikti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi. Iekštelpās drīkst pulcēties 500, bet ārā – 1000 cilvēku. Tāpat organizētos pasākumos jānodrošina fiksētas un personalizētas sēdvietas, naktklubos aizliegts dejot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti