Vjačeslavs Dombrovskis un Sandis Ģirģens veidos partiju «Republika»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vienojušies apvienot spēkus un kopīgi veidot politisko partiju "Republika", liecina politiķu ieraksti sociālajos tīklos. 

Partijas dibināšanas diena noteikta 28. augustā, Ģirģens norādījis ierakstā “Facebook”.

Bijušais iekšlietu ministrs atzīmē, ka, kopīgi ar Dombrovski dibinot centrisko partiju “Republika”, tiek pieteikta spēcīga alternatīva esošajai politikai ar nopietnu virzību uz iedzīvotāju labklājības nodrošināšanu. 

“Nav laiks dibināt trīs partijas uz diviem iedzīvotājiem. Ar šo loģisko lēmumu apvienoties mums izveidojas koordinatoru un atbalstītāju tīklojums visā Latvijas Republikā. (..) Laiks pievērsties ekonomikai, drošībai, kvalitatīvai izglītībai un citām nozarēm, kuras prasa saprātīgus ilgtermiņa risinājumus, stabilitāti,” teikts Ģirģena paziņojumā. 

Partiju "Republika" plānots dibināt, apvienojot biedrības "Republika 2030" biedrus un atbalstītājus, kā arī Ģirģena domubiedrus, tostarp viņa brāli parlamentārieti Kasparu Ģirģenu un deputātu Ēriku Pucenu.

Dombrovskis aģentūrai LETA skaidroja, ka "Republika" būs pragmatiska un profesionāla centriskā partija, kuras pamatmērķis ir vairot ikviena Latvijas iedzīvotāja un valsts labklājību un vienas paaudzes laikā sasniegt attīstīto Eiropas valstu labklājības līmeni.

""Republika" nešķiros Latvijas iedzīvotājus pēc dažādām pazīmēm, bet būs atvērta politiskā organizācija, kas vienos domubiedrus gādībā pret savu valsti un tās cilvēkiem, atbildībā par saviem darbiem un savu prasmju pilnveidošanā," solīja Dombrovskis, piebilstot, ka politiskajam spēkam būs svarīgi iedzīvotājiem piedāvāt izaugsmes iespējas, personisko un ģimenes materiālo un fizisko drošību, sniegt stabilitātes sajūtu, kā arī skaidrību par rītdienu.

Partija piedāvās Latvijas drošību, izaugsmi un iedzīvotāju labklājību veicināt ar skaidru un mērķtiecīgu ekonomikas stratēģiju, stiprināt valsts iekšējo drošību, katrā no nozarēm izstrādājot priekšlikumus, kas vērsti uz augošu valsts ekonomiku, tiesiskumu, iekšējo un ārējo drošību gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

"Mēs nenodarbojamies ar tukšu populismu, mūsu attīstības redzējums paredz iespēju vairāk pelnīt gan iedzīvotājiem, gan valstij, lai visas jomās mēs kā valsts un sabiedrība varam atļauties vairāk un kvalitatīvāk," pauda Dombrovskis. Viņaprāt, šāds konkrēts mērķis pulcē domubiedrus, kuri ir savas jomas eksperti un kuriem ir iespējas investēt savas zināšanas Latvijas izaugsmē.

Dombrovskis pārliecināts, ka Latvijai ir nepieciešama spēcīga centriska partija ar skaidru politisko kursu, un, viņaprāt, topošā partija tāda būs. Viņš ir arī gandarīts par Ģirģena lēmumu kopīgi veidot partiju.

Topošā partija plāno startēt Saeimas vēlēšanās nākamā gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti