Panorāma

Otrajā lasījumā atbalsta Sabiedrisko mediju likumu

Panorāma

Baltkrievijas kravu zaudējums vairāk kaitētu Ventspils ostai un LDz

Lietuva vēlas Covid-19 kritēriju pacelt līdz 25

Viņķele: Igaunija, visdrīzāk, piektdien iekļūs «pašizolācijas valstu sarakstā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Igaunijā Covid-19 izplatība šonedēļ strauji pieauga, un arī pēc pašu igauņu speciālistu datiem saslimstība 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 20, līdz ar to, visticamāk, jau piektdien, 11. septembrī, Igaunija iekļūs to valstu sarakstā, ieceļojot no kurām būs jāievēro pašizolācija, LTV “Panorāmai” atzina veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

Savukārt Lietuvā vīrusa izplatība vēl turas zem 16 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju un, iespējams, piektdien, kad pārskatīs valstu saslimstības rādītājus, Lietuvai vēl izdosies izsprukt no “pašizolācijas valstu saraksta”.

Piektdien saslimstības robežlielums, no kura jāievēro pašizolācija, vēl nebūs pārskatīts, tas paliks 16, bet nākamnedēļ valdībai būs jālemj par to, atzina ministre.

Lietuva aicinājusi Latviju un Igauniju tā dēvētajā Baltijas burbulī paaugstināt 14 dienu kumulatīvo Covid-19 saslimstības robežkritēriju, pēc kura, iebraucot no attiecīgās valsts, jāievēro obligāta pašizolācija, no 16 uz 25.

Viņķele pastāstīja, ka Igaunijas valdība jau pieņēma šādu lēmumu, gan nosakot, ka tas būs spēkā tikai attiecībā uz Baltijas valstu un Somijas iedzīvotājiem. Lietuva savukārt aicināja paaugstināt slieksni attiecībā uz visām valstīm.

Viņķele atzina, ka nākamnedēļ valdībai būs jālemj par sliekšņa iespējamām izmaiņām, un lēmums nebūs vienkāršs.

Ministre pauda, ka Lietuvai un Igaunijai ir vienkāršāk pieņemt šo lēmumu, jo viņiem ir vairāk inficēšanās gadījumu, tikmēr Latvijai vēl izdodas sekmīgi kontrolēt vīrusa izplatību.

Pievienoties burbulim ar augstākiem inficēšanās radītājiem būs sarežģīta izšķiršanās, un klaja ekonomikas nostatīšana pret veselību un epidemioloģisko drošību nevar būt risinājums, sacīja Viņķele.

Viņa uzsvēra, ka valdībai būs jāpieņem ļoti sarežģīts lēmums, būs jāvērtē jaunākie rādītāji. Taču, viņasprāt, absolūtā prioritāte ir nodrošināt bez traucējumiem klātienes mācības skolās, kas ir nesalīdzināmi būtiskāk nekā rudens tūrisma plūsmas saglabāšana, jo vecāki var iet darbā, viņiem nav jāuztraucas par darbu mājās.

KONTEKSTS:

Valdība septembra pirmajā nedēļā lēma atļaut avioceļojumus uz valstīm, kurās divkārtīgi pārsniegts vidējais 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs Eiropas Savienībā, vienlaikus nosakot, ka pēc atgriešanās no šīm valstīm būs obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija, jau no 3. septembra uz un no Latvijas lidlaukiem atļauti lidojumi uz visām ES un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, izņemot Spāniju, Andoru, Maltu un Luksemburgu.

30 Eiropas valstīs Covid-19 izplatība tiek uzskatīta par tik augstu, ka, atgriežoties Latvijā pēc šo valstu apmeklējuma, jāievēro divu nedēļu pašizolācija. Šonedēļ pašizolācija nav jāievēro, atgriežoties vien no piecām valstīm, savukārt lidojumu ierobežojumi skars trīs Eiropas valstis.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti