Vilks: Sajūtot varas garšu, Lemberga bravūrība aug

Pēc 12.Saeimas vēlēšanu rezultātiem Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) stiprināja savu ietekmi parlamentā un topošajā vecās koalīcijas veidotajā valdībā, tāpēc ZZS vēlēšanu kampaņas premjera amata kandidāta, Ventspils mēra Aivara Lemberga bravūrība, „sajūtot varas garšu”, aug ar katru dienu,   Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” sacīja finanšu ministrs Andris Vilks („Vienotība”). 

Vilks sprieda, ka Lemberga ietekmes pieaugums draud ar atgriešanos pie vecās politikas, kuras mērķis bija „visus turēt pavadā, lai būtu vāja valsts pārvalde, vāji ministri, un naudas plūsmas pagriezta savā virzienā”.

Tādu politiku Latvija piedzīvojusi jau pirms 10 gadiem, bet tagad Lembergs ir sajutis, ka ekonomika atgūstas, un „ir jābūt pie varas - tā ir jaukšanās iekšā”, un „Vienotībai” ir grūti turēties un viņam pretoties, sacīja Vilks.

Viņš gan nedomā, ka vecā koalīcija nevarētu turpināt darbu un valdības pēctecība būtu pareizais solis, bet „Lembergam tajā nebūtu jābūt varas uzurpatoram”; valdība jāveido partiju līderiem, nevis kādam no malas, sponsoriem un atbalstītājiem. Partiju vadītājiem būtu pašiem jāvada sarunas, jānāk par premjeriem un ministriem, norādīja Vilks.

Vilks pauda pārliecību, ka valdībā ir jāstrādā  partiju līderiem, un viņam nav saprotams „Latvijas fenomens”, ka partiju vadītāji un līderi paši izvēlās nestrādāt valdībā, atrodot citus cilvēkus, kurus diriģēt un vadīt, kuriem uzvelt smagus uzdevumus, pašiem izvairoties no atbildības. 

Viņš arī sacīja, ka dažiem „Vienotības” biedriem ir negatīvs  viedoklis par Lembergu un ir iebildumi nevis pret ZZS ka tādu, bet pret Lemberga augošo ietekmi un apetīti.

 

 Jau ziņots, ka iepriekš Vilks savā profilā tviterī paziņojis, ka nākamo valdību veidos "stagnācijas un liekulības koalīcija".

 „Nevēršoties pret saviem kolēģiem, ministriem, uzskatu, ka jaunā koalīcija būs Stagnācijas un liekulības koalīcija. [Ventpils mēra un ZZS līdera] Lemberga pilnīgs triumfs…,” rakstīja Vilks.

Pirms tam Vilks kritiski izteicās par Latvijas politisko vidi intervijā žurnālam „Ir” oktobra pirmajā pusē, paziņojot, ka bijušo premjeru Valdi Dombrovski ("Vienotība") „uzmeta” koalīcijā esošie politiķi un tas lika Dombrovskim atkāpties. Tāpat viņš norādīja, ka vairāki Saeimā strādājoši politiķi nemaz nevēlas strādāt valdībā, jo Saeimā darbs ir daudz ērtāks, mierīgāks un neprasa tik daudz zināšanu, kompetences un atbildības.

Pašlaik   jau trešo nedēļu „Vienotība”, ZZS un Nacionālā apvienība stīvējas par ministru krēsliem, nespējot nedz sadalīt ministriju skaitu, kas pienāktos katrai partijai, nedz arī atsevišķas ministrijas, strīdoties, kuram ir tiesības tās vadīt

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti