Vilgāles skola domā par jauniem virzieniem - sāks izmantot Montesori metodiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jauns darbības virziens no šīm mācību gada būs Vilgāles pamatskolai, kas atrodas Kuldīgas novadā. Tā būs vienīgā lauku skola novadā, kas piedāvās skolēniem mācīties, izmantojot Montesori pedagoģijas metodiku gan pirmsskolā, gan pamatskolas posmā.

Bērnu vecāki un paši skolēni pakāpeniski tiks iepazīstināti ar jaunajām iespējām mācīties citādi.  

Vilgāles skola domā par jauniem virzieniem - sāks izmantot Montesori metodiku
00:00 / 04:32
Lejuplādēt

Vilgāles pamatskola atrodas pavisam netālu no Kuldīgas pilsētas, kur Montesori metode tiek izmantota vienā privātskolā. Novada lauku teritorijā tas būs jaunums.

Vilgāles pamatskolas direktores Aigas Žīles kabinetā šobrīd izskatās pēc mazas noliktavas, jo tur kastēs atvesti vajadzīgie mācību materiāli.

Direktore uzsver, ka lauku skolai, kurā skolēnu skaits sarucis, ir jādomā par citiem virzieniem, kā strādāt ar bērniem, kā to padarīt pievilcīgāku un mūsdienīgāku. Šobrīd skolā mācās 68 skolēni.

„Protams, ir risks par pastāvēšanu, jo pēc jaunajiem noteikumiem ir jābūt 80 skolēniem no 1. līdz 9. klasei. Mēs domājām, kāda būs skolas pievienotā vērtība. Sākām domāt alternatīvā virzienā. Pati skolā kā direktore strādāšu otro gadu,” stāsta Žīle.

Pakāpeniski tiks ieviesta arī Montesori programma, kas nedaudz samulsinājusi vietējos iedzīvotājus. Kā notiks apmācība, vecākiem vēl būs jāskaidro. 

„Viņi var mācīties padziļināti, brīvā tempā, tā ir skola bez zvana, trīs stundu darba cikls bez starpbrīžiem, bērni var brīvi pārvietoties pa telpu. Programma būs no 1. līdz 6. klasei. Divus gadus skola strādās no 1. līdz 9. klasei, bet mērķtiecīgi pāriesim no 1.līdz 6. klasei, lai varam īstenot šo programmu. Bērni mācīsies jauktās klasēs,” skaidro direktore.

Vilgāles pamatskolā strādā sākumskolas skolotāja Alda Stūrīte. Pašai domāšana mainījusies pēc bērnu piedzimšanas, tāpēc Montesori programma viņai šķiet saistoša darbā ar bērniem.

„Sāku domāt, ka jādara savādāk, jāmaina savs darbs un jāstrādā citādāk. Biju dzirdējusi par Montesori [metodiku], jo vairāk iepazīstu, jo vairāk man patīk. Ir lietas, ko esmu zemapziņā mēģinājusi darīt. Skolas zvans arī var iztraucēt bērnu radošajā procesā, un tad ir grūti atsākt,” atzīst skolotāja.

Skola gadu gaitā ir piedzīvojusi vairākas renovācijas, skaidro direktore. Lauku skola ir sakopta, turklāt ar labu sporta halli.

„Liela, laba un gaiša. Brauc sportot no Turlavas, Snēpeles.. Ir jauna vieglatlētikas trenere, ceru, ka tas piesaistīs vairāk iedzīvotājus un ģimenes ar bērniem,” spriež Žīle.

Samazinoties skolēnu skaitam, izlemts pievienot arī pirmsskolu. Pašlaik par pašvaldības budžeta līdzekļiem vēl turpinās remontdarbi, skaidro direktore, taču rudens brīvdienās jau notiks pārvākšanās uz jaunajām telpām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti