Dienas ziņas

Ludzā jaunieši popularizē atkritumu šķirošanu

Dienas ziņas

Palielinās meža ugunsgrēku skaits

Cilvēki palīdz «Gāču» atjaunošanā

Vietējie iedzīvotāji nesavtīgi palīdz atjaunot Gāču mājas

Stāvēt malā nevaram - tā par jūlija sākumā nodegušajām suitu kultūrvēsturiskajām mājām „Gāčām” saka apkārtnes ļaudis. Lai palīdzētu māju atjaunošanā, etniskās kultūras centrs „Suiti” izveidojis ziedojumu kontu. Savukārt Gudenieku pagasta kultūras dzīves organizatori visus aicināja uz labdarības koncertu. „Gāču” saimniece neslēpa savu aizkustinājumu par cilvēku atsaucību.

Gudenieku pagasta kultūras namā novietotajai ziedojumu kastītei neviens nepaiet garām. Tā paredzēta nodegušo māju "Gaču" atjaunošanai.

Māju saimniece Lidija Jansone ir aktīva suitu kultūrvēstures glabātāja. Jau 50. gadu viņa vada etnogrāfisko ansambli "Gudenieku suiti", savukārt Basu tradīciju ansamblis dzied ne vienu vien dziesmu ar Lidijas kundzes sarakstītiem vārdiem, tāpēc dziedātājas nolēmušas rīkot labdarības koncertu. "Viņa mums ir tradīciju ansambļa krustmāte, un mēs sarunājām, ka nevaram neveltīt viņai šo koncertu," saka Gudenieku pagasta kultūras darba organizatore Olita Ulmkalne.

"Gāčās" vienmēr mituši aktīvi suitu tradīciju kopēji un sargātāji, tāpēc talkā ar ziedojumu konta atvēršanu nācis arī "Etniskās kultūras centrs "Suiti''''. Tā vadītāja Dace Martinova atzīst, ka cilvēki ir atsaucīgi un šobrīd jau ziedots vairāk nekā 2000 eiro. "Viņa ir mūsu, suitu, stūrakmens. Nu kā mēs varam stāvēt malā!" saka etniskās kultūras centra "Suiti" vadītāja Martinova. Pasākuma apmeklētājs no Alsungas novada Augusts Raģelis piebilst, ka zemnieki palīdz citiem zemniekiem, kad ir grūti laiki.

Savukārt "Gāču" saimniece Lidija Jansone norāda, ka "cilvēku atsaucība ir pārsteidzoša". "Tā ir iespēja kārtējo reizi apjaust, ka cilvēks dzīvojot nemaz nezina, kas ir tas spēks, kas viņu tur virs zemes. Tagad tas reāli parādās," saka Jansone.

"Gāčas" vietējiem iedzīvotājiem bija jā svētnīca. Tā nodrošinājusi saikni ar dzimtas senčiem, un tur vienmēr mituši aktīvi suitu tradīciju kopēji un sargātāji, saka etniskās kultūras centra "Suiti" pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti