Dienas ziņas

Izveido jauno Mārupes novadu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Par viesnīcu pārbūvētā ēka joprojām tukša

Viesnīcas funkcijām pārbūvētā ēka Jēkabpilī joprojām tukša

Vairākas Latvijas pašvaldības, kuras izmantojušas Eiropas Savienības fondu atbalstu degradēto teritoriju atjaunošanai, saskaras ar grūtībām nodrošināt objektiem plānoto pielietojumu, lai pilnvērtīgi izpildītu projektu sākotnējos mērķus. Šādā situācijā nonākusi arī Jēkabpils.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība, īstenojot Eiropas projektu, atjaunojusi ēku un tai pieguļošo teritoriju, radot iespēju komersantiem tur izveidot viesnīcu. Kopš pagājušā gada jūnija izsole par tiesībām nomāt šo objektu izsludināta četras reizes, bet ne uz vienu no tām uzņēmēji nebija pieteikušies. Viesnīcu biznesa pārstāvji Jēkabpilī skaidro, ka izmitināšanas pakalpojuma pieprasījums Jēkabpilī pēdējā laikā palielinājies, bet joprojām nav tik liels, lai domātu par paplašināšanos. Ir arī citi  faktori, kas mazina komersantu interesi par pārbūvēto viesnīcas ēku.

"Viesnīca maza, viņa nevar izmitināt lielākas delegācijas, lielākas kompānijas arī. Teiksim, kaut kāds autobuss ar sportistiem, kur viņi 25 cilvēki - kā viņi dzīvos tajā mazajā viesnīcā?" tā jautā viesnīcu “Luīze” un “Hercogs Jēkabs” vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs.

Pagājušajā gadā pašvaldībai ēkas uzturēšana izmaksājusi vairāk nekā 1900 eiro, turklāt jāņem vērā arī 373,8 tūkstoši eiro, kas ieguldīti ēkas atjaunošanā un teritorijas labiekārtošanā. Vietvarā skaidro, ka ir ņemti vērā interesentu izteiktie iebildumi par nomas maksu un ieguldījumu un garantijas apmēru.

"Tur ir ielikta dīzeļdegvielas apkure – visdārgākā. Tas jau uzreiz - ja to apkuri palaiž, tad to viesnīcu otrā dienā var taisīt ciet. Tā ir katastrofa. Ar galvu neviens nav domājis," atzina SIA “Daugavkrasti” valdes loceklis Mārtiņš Krūmiņš.

Jēkabpils pilsētas domes Īpašumu nodaļas vadītāja Santa Lazare tikmēr norādīja, ka tiek aktualizēta nomas maksa pie sertificēta vērtētāja, kurš sniedza atzinumu un pateica, ka šī nomas maksa ir joprojām aktuāla tāda, kāda tā bija noteikta uz pirmo izsoli. Un pašvaldība veica izvērtējumu par ieguldījumu un garantijas apmēru.

Tomēr arī šie soļi nav devuši rezultātu. Viesnīcas funkciju ēkai pašvaldība paredzēja, izvērtējot projektā atbalstāmos  uzņēmējdarbības veidus, kā arī prognozējot sporta jomas attīstību un sportistu pieplūdumu pilsētā, kuriem būtu nepieciešamas naktsmītnes. Līdz šim prognozes nav piepildījušās.

Jāpiebilst, ka izmantot ēku citiem mērķiem nevar, jo viesnīcas funkcija iekļauta projektā. Vēl palikuši pieci gadi, lai nodotu šīs telpas kāda komersanta rīcībā. Vietvarā cer, ka ēkas funkcija attaisnosies, līdzko tiks pabeigta sporta halles būvniecība, kas varētu palielināt pieprasījumu pēc sportistu izmitināšanas pakalpojuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti