«Vienotības» valdes locekle tviterī pauž naidīgus homofobiskus izteikumus

Partijas „Vienotība” valdes locekle Kandavas novada domes deputāte Inga Priede sociālajā tīklā „Twitter” paudusi naidīgus, pret homoseksuāliem cilvēkiem vērstus izteikumus. Tas izpelnījās asu „Twittera” lietotāju kritiku, tai skaitā no partijas biedriem.

Diskutējot par partijas "Vienotība" iekšējām nesaskaņām, Priede pirmdien vakarā tviterī norādīja uz Ilzes Viņķeles darbu viendzimuma partnerattiecību kontekstā: "Viena joma jau bija un...tikai homoseksuālu likums prata par kuru laukos visi šokā."

Turpinot diskusiju, Priede rakstīja, ka arī homoseksuāli cilvēki laukos ar to "nelepojas, ir tomēr pamatvērtības". Savukārt vēlāk paudusi vēl asāku izteikumu:

 

Vēlāk gan Priede dzēsa šo ierakstu un noliedza, ka būtu aicinājusi uz vardarbību, piebilstot: "Aicinu pieturēties pie Kristīgām vērtībām!"

"Priedes izteikums ir kategoriski nepieļaujams un ir pretrunā ar Vienotības nostāju. Rosināšu nekavējoties to izskatīt valdē," solīja "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Savukārt Viņķele partijas biedrenes izteikumus nodēvēja par krimināli sodāmiem.

Jau ziņots, ka diskusiju par partnerattiecībām raisīja ārlietu ministra Edgara Rinkeviča („Vienotība”) publicētais paziņojums par viņa homoseksuālo orientāciju un aicinājums  radīt tiesisko regulējumu partnerattiecībām. 

Lai gan atsevišķi “Vienotības” deputāti jau pauduši apņēmību sagatavot partnerattiecību  likumu, taču vairums Saeimas deputātu neuzskata, ka vajadzētu atteikties no Satversmē paustā, ka Latvijas valsts atbalsta tradicionālu ģimeni. 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti