Vienā no konkurējošām «KPV LV» biedru sapulcēm nobalso par pašreizējās partijas valdes atsaukšanu

Vienā no divām konkurējošām partijas "KPV LV" biedru sapulcēm šodien attālināti nobalsots par pašreizējās partijas valdes atsaukšanu.

Patlaban valdē ir Atis Zakatistovs, Ralfs Nemiro, Ēriks Pucens, Iveta Benhena-Bēkena, Ieva Krapāne, Māris Možvillo, Jānis Vitenbergs, Lauris Zīverts un Ramona Petraviča.

Par valdes atsaukšanu nobalsoja 65 partijas pārstāvji, bet viens atturējās.

Šodienas pasākuma dalībnieki diskusijās norādīja, ka partijas valde nepamatoti izslēdzot no partijas biedrus, izrādot necieņu pret biedriem un neskaidrojot partijas priekšvēlēšanu tēriņus un Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus.

Tāpat partijas biedri kritizēja lēmumu slepeno pieņemšanu, statūtu pārkāpumus un biedru ignorēšanu.

Šodienas pasākumā klātesošie arī nobalsoja par Zakatistova un Nemiro izslēgšanu no partijas. Ierosinājumā par izslēgšanu bija iekļautas vēl vairākas personas - Saeimas deputāts Ēriks Pucens un Ieva Krapāne, labklājības ministre Ramona Petraviča, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Jelgavas domes deputāts Lauris Zīverts, Možvillo, kā arī Iveta Benhena-Bēkena, taču viņu izslēgšana neguva pietiekamu atbalstu.

Ņemot vērā, ka "KPV LV" valde no partijas izslēgusi tos biedrus, kuri parakstījušies par Ārkārtas biedru sapulces sasaukšanu 31.oktobrī, kā arī tos biedrus, kas iebilduši par statūtu pārkāpumiem, šodien pasākuma dalībnieki nobalsoja par "KPV LV" valdes lēmumiem sākot no 2020.gada 1.oktobra, kas skar biedru izslēgšanu atcelšanu un spēku zaudējušiem.

Pasākumā kādu brīdī turpinājās diskusijas par jaunu valdes locekļu sastāvu. Pasākuma rīkotāji gan norādīja, ka vienota valde tiek ievēlēta uz noteiktu laiku, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem un šāda komanda darbotos "kā pagaidu variants". Visdrīzāk, jaunie valdes locekļi darbotos līdz 6.martam, kad paredzēta kārtējā sapulce.

Pagaidu valdē tika ievēlēta Elita Lazda, Rolands Millers, Toms Andersons, Artūrs Vējš, Miks Vizbulis, Agnese Zaļakmentiņa un Raimonds Nipers. Par pagaidu valdes priekšsēdētāju ievēlēja Milleru.

Jaunievēlētie valdes pārstāvji pauda cerību, ka Uzņēmumu reģistrs līdz 12.decembrim apstiprinās šodien pieņemtās izmaiņas.

Jau ziņots, ka šodienas biedru sapulci rosināja sasaukt viena desmitā daļa partijas biedru. Kā norādīts sapulces sanākšanas pamatojumā, to sasaukušie biedri uzskata, ka partijas valde nav rīkojusies saimnieciski un rūpīgi ar partijas finanšu līdzekļiem.

Tāpat ziņots, ka vēl viena sapulce paredzēta 12.decembrī. Abas sanāksmes sasaukušas atšķirīgi noskaņotas puses, tāpēc, iespējams, ka pēc to norises Uzņēmumu reģistram (UR) varētu būt jāpieņem lēmums par sanāksmēs gaidāmo, visdrīzāk, atšķirīgo lēmumu spēkā esamību.

Zīverts iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka savukārt "KPV LV" valdes vairākums 12.decembrī sasaucis citu biedru sapulci. Atsevišķi biedri izteikušies, ka 12.decembra sapulcē tiks rosināts atcelt 6.decembra sanāksmē gaidāmos lēmumus. Zīverts pieļāva, ka UR būs jāpieņem lēmums attiecībā uz to, kuras sapulces lēmumus atzīt par spēkā esošiem.

Politiķis uzskata, ka valde 12.decembra sanāksmi izsludinājusi, lai radītu apjukumu biedros par to, ka biedru sapulces plānotas divos dažādos datumos.

Zīverts arī pauda, ka, neraugoties uz valdes lēmumu par viņa izslēgšanu no partijas, viņš neesot izslēgts, jo valde nevarot izslēgt plašākā sanāksmē ievēlētu valdes locekli. 

Savukārt "KPV LV" valdes loceklis, Saeimas deputāts Ēriks Pucens iepriekš aģentūrai LETA uzsvēra, ka Zīverts esot gan izslēgts no partijas un nav uzskatāms par partijas biedru. Pucens akcentēja, ka saskaņā ar biedru apstiprinātajiem partijas statūtiem valdes lēmums par biedra izslēgšanu stājas spēkā līdz ar tā pieņemšanas brīdi. 

"KPV LV" UR ir nosūtījuši lēmumu par Zīverta izslēgšanu un būs iespējams redzēt, kā UR rīkosies. Politiķis norādīja, ka iepriekš bijušais partijas līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš vairs nebija partijas valdē, bet vēl viņam bijusi iespēja piekļūt partijas kontam, kam tā nevajadzēja būt.

Pucens arī skaidroja, ka valde sapulci pēc biedru lūguma sasaukusi 12.decembrī, lai tā varētu notikt attālināti atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra nosacījumiem. "KPV LV" valde uzskata, ka savukārt šodienas sanāksmes sasaukšanai esot pārkāpta tās izziņošanas kārtība un citi nosacījumi, tāpat arī daļa biedru nezinot, kas ar viņiem ir sazinājies par šo svētdien sasaukto sanāksmi.

"KPV LV" valdes loceklis norādīja, ka UR nevarot akceptēt šodien gaidāmos lēmumus, jo esot pieļauti procesuālie pārkāpumi šodienas sanāksmes sasaukšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti