«Re:Check»: Kas jāzina par «Saskaņas», ZZS un KPV padarīto 13. Saeimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Divas no lielajām un ilgdzīvojušajām partijām – "Saskaņa" un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – šīs Saeimas laikā valdības koalīcijā nebija, un tām iespēju īstenot savus solījumus nebija. Savukārt "KPV LV", kuras frakcija sašķēlās, tomēr diezgan ilgi bija valdībā. Pirms 14. Saeimas vēlēšanām "Re:Baltica" apkopo, ko šie politiskie spēki pēdējos četros gados darījuši.

"Saskaņas" gadījumā lakmusa papīrs vienmēr ir attieksme pret Krieviju, taču ir vērts atcerēties tās balsojumus arī citos svarīgos šī parlamenta sasaukuma jautājumos – Covid-19 izplatības ierobežošanā un par Civilās savienības likumu.  

ZZS uz šīm vēlēšanām ir izšķīdusi, daļai apvienības startējot "Apvienotajā sarakstā", bet atlikušajiem apvienojoties ar LSDSP un par premjera kandidātu izvirzot Aivaru Lembergu, kurš pats vēlēšanās nekandidē.

Jau piemirsies, ka partijai "Kam pieder valsts" (plašāk pazīstama kā Kaimiņa–Gobzema partija, kas pēc tam daudzreiz mainīja nosaukumus) pēc iepriekšējām vēlēšanām bija otrā lielākā Saeimas frakcija. Tā sašķēlās īsi pēc vēlēšanām, un šobrīd 13 tās biedri ir atraduši vietu citās partijās. Taču "KPV LV"  diezgan ilgi bija valdībā, ir vērts atcerēties, ko tā solīja un ko izdarīja.

Pirms 14. Saeimas vēlēšanām "Re:Baltica" analizēja arī, kā koalīcijas partijas pildījušas pirms četriem gadiem vēlētājiem dotos solījumus, izvēloties četras jomas, kam bija veltīta lielākā uzmanība iepriekšējo Saeimas vēlēšanu kampaņā un kas ir aktuālas arī  pašlaik: izglītībaveselības aprūpe un sociālais atbalstsnodokļi un finanses, kā arī vide un enerģētika.

Priekšvēlēšanu faktu pārbaudes "Re:Baltica"/"Re:Check" veic projekta ietvaros, kuru atklātā konkursā atbalstīja "Eiropas mediju un informācijas fonds".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti