Vidzemē notiek militāro mācību «Namejs 2021» aktīvā fāze

Vidzemē no piektdienas līdz svētdienai notiks Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību "Namejs 2021” aktīvā fāze, kurā piedalīsies ap 1000 karavīru zemessargu.

Šajā laikā pa Vidzemes autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan Igaunijas un Dānijas militārā tehnika. Mācības svētdien noslēgsies ar kaujas izspēli nelielā apbūvētā vietā, piemēram, Jaunjelgavā, Laubē un Dzelmēs.

Līdzīgi karavīru zemessargu vingrinājumi nedēļas nogalē notiks arī Latgales pusē.

NBS pulkvedis Gunārs Kauliņš
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Pulkvedis Gunārs Kauliņš uzsvēra, ka šie manevri ir saskaņoti pašvaldībās un par tiem informēti arī iedzīvotāji:

“Domāju, šeit nevajadzētu būt lieliem satraukumiem par to, ka neesam kādu informējuši, bet arī tur jābūt iedzīvotājiem gataviem, ka redzēs karavīrus, ka būs militārās aktivitātes. Kā komandieris un droši vien arī trešās brigādes komandiera vārdā man ir lūgums iedzīvotājiem respektēt mūsu – karavīru un zemessargu – darbības šo mācību laikā, jo mēs trenējamies reāliem apstākļiem un reāliem uzdevumiem tajās teritorijās, kur mums nosaka valsts aizsardzības operatīvie uzdevumi.”

KONTEKSTS:

No 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, kuras scenārijā apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”. Militārajās mācībās “Namejs 2021” piedalās aptuveni 9300 dalībnieku no 17 valstīm.

Mācību "Namejs" laikā Ādažu poligonā negadījumā cietuši trīs sabiedroto spēku karavīri.

Savukārt mācību aktīvā fāze, kas noritēja Rīgā, izpelnījās daļas garāmgājēju izbrīnu un vēlāk diskusijas sociālajos tīklos par informācijas trūkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti