Vides dienests atkritumu plūsmas kontrolei izmantos tiešsaistes videokameras

Valsts vides dienests (VVD) uzsācis tiešsaistes videonovērošanas izmantošanu atkritumu plūsmas kontrolei, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Pirmā tiešsaistes videokamera uzstādīta "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības "Piejūra"" ("AAS Piejūra") atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijas teritorijā Tukumā, Dienvidu ielā 1, kur marta beigās izcēlās ugunsgrēks.

Tiešsaistes videokamera ne tikai fiksēs katru no teritorijas izbraucošo kravas automašīnu, papildus reģistrējot datus par transporta reģistrācijas numuriem, bet arī pārraidīs šos datus uz VVD serveri, norādīja dienestā.

Ņemot vērā, ka VVD turpina darbu pie videi nodarītā kaitējuma aprēķina, kas radies ugunsgrēka laikā "AAS Piejūra" atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā Tukumā,

iegūtos datus apstrādās VVD inspektori, analizējot atkritumu plūsmu un nosakot faktisko atkritumu apjomu šajā teritorijā.

Vienlaikus VVD veiks uzraudzību, lai pārliecinātos, ka visi no "AAS Piejūra" atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijas Tukumā izvestie bojātie materiāli tiek aizvesti uz atkritumu poligonu "Janvāri" Talsos.

Savukārt, turpinot darbu pie efektīvākas piesārņojuma kontroles, VVD plānojis ieviest jaunu informācijas tehnoloģiju risinājumu – datorredzes tehnoloģiju.

Tā ļaus ne tikai fiksēt, bet arī datorizēti identificēt iespējamos pārkāpumus atkritumu pārvadājumu jomā.

Šis risinājums pirmajā posmā ļaus identificēt automašīnas pēc noteiktiem parametriem, bet nākamajos posmos plānots sasaistīt šos datus ar Atkritumu pārvadājumu uzskaites valsts informācijas sistēmu (APUS). Tādējādi būs iespējams automātiski pārbaudīt, vai komersants sistēmā ir reģistrējis (t.i. aizpildījis atkritumu pārvadājuma reģistrācijas karti – pavadzīmi) konkrēto atkritumu pārvadājumu un sniedzis detalizētu informāciju par to (piemēram, pārvadājuma uzsākšanas laiku, pārvadājamo atkritumu veidu un apjomu).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt