VIDEO: «Vai globalizācija ir beigusies?»

Latvijas Pilsoniskā alianse un Sabiedriskās politikas centrs «Providus» ar Eiropas Parlamenta atbalstu piektdien, 29. oktobrī, pl. 13.00–14.30 rīko debates: «Vai globalizācija ir beigusies?»

Vēl nesen globalizācijas tendences šķita neapstādināmas: aizvien ciešāka ekonomiskā sadarbība, plašākas pārvietošanās iespējas veda pie tā, ka valstu un reģionu robežu nozīme samazinājās. Šķita, ka pasaule ir ceļā uz pilnīgu integrāciju – ekonomiski, politiski, kultūras ziņā. Taču 21. gadsimtā ir skaidri redzams arī pretējs process: valstu un reģionu tiekšanās pēc pašpietiekamības, autonomijas, aizvien stingrāk sargātām robežām. Kura no abām tendencēm uzvarēs? Kurai pievēršama lielāka vērība, plānojot Eiropas un Latvijas nākotni?

Par šiem jautājumiem debatēs Žaneta Ozoliņa, Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore; Inna Šteinbuka, Latvijas Universitātes profesore, maģistra studiju programmas «Eiropas studijas» direktore; Kārlis Bukovskis, Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks un pētnieks, un Miks Muižarājs, attīstības sadarbības eksperts. Debates moderēs sabiedriskās politikas centra «Providus» direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Šīs būs piektās debates sešu debašu ciklā par Eiropas nākotni. Debašu tēmas apzināti skar 30–50 gadu tālu nākotni, lai jau šobrīd mēģinātu prognozēt pasaules galvenās tendences un to diktētās izmaiņas kā Latvijai, tā visai Eiropai. Debates tiks rīkotas pēc Oksfordas debašu principa, diviem dalībniekiem pārstāvot viedokli, ka mākslīgais intelekts 30 gadu laikā padarīs pasauli nepazīstamu, otriem diviem dalībniekiem – pret šo tēzi iebilstot. Debašu dalībnieki ne obligāti debatēs pārstāv paši savu viedokli.

Debates tiek organizētas projekta «Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni» ietvaros. Konference par Eiropas nākotni ir pilsoņu vadītu debašu un diskusiju virkne, kas sniedz cilvēkiem no visas Eiropas iespēju dalīties ar idejām, veidojot mūsu kopējo nākotni.

Pasākums notiek projekta «Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni» ietvaros, kuru finansē Eiropas Savienība. Tas atspoguļo tikai autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt