VIDEO. Debates «Vai jaunās tehnoloģijas 30 gadu laikā iznīcinās privātumu?»

Latvijas Pilsoniskā alianse un sabiedriskās politikas centrs “Providus” ar Eiropas Parlamenta atbalstu otrdien, 29. jūnijā, plkst.15.00 – 16.30 rīko debates: “Vai jaunās tehnoloģijas 30 gadu laikā iznīcinās privātumu?"

Debatēs piedalās:

  • Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente,
  • Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra "Stratcom" direktors,
  • Rolands Lappuķe, Valsts prezidenta padomnieks viedo tehnoloģiju jautājumos,
  • Lauris Liepa, zvērināts advokāts.

Debates moderēs sabiedriskās politikas centra “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Šīs ir trešās debates sešu debašu ciklā par Eiropas nākotni. Debašu tēmas apzināti skar 30–50 gadu tālu nākotni, lai jau šobrīd mēģinātu prognozēt pasaules galvenās tendences un to diktētās izmaiņas kā Latvijai, tā visai Eiropai. Būtiskākās starp turpmāko diskusiju tēmām: klimata pārmaiņu prognozes, demogrāfiskās pārmaiņas, naudas nākotne.

Debates tiks rīkotas pēc Oksfordas debašu principa, diviem dalībniekiem pārstāvot viedokli, ka mākslīgais intelekts 30 gadu laikā padarīs pasauli nepazīstamu, otriem diviem dalībniekiem – pret šo tēzi iebilstot. Debašu dalībnieki ne obligāti debatēs pārstāv paši savu viedokli.

Debates notiek platformā “Zoom”, un to tiešsaiste būs redzama Latvijas Pilsoniskās alianses “Facebook” lapā, kā arī LSM.lv.

Debates tiek organizētas projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros. Konference par Eiropas nākotni ir pilsoņu vadītu debašu un diskusiju virkne, kas sniedz cilvēkiem no visas Eiropas iespēju dalīties ar idejām un veidot mūsu kopējo nākotni.

Projektu “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” finansē Eiropas Savienība. Projekts atspoguļo tikai tā autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu.

Debates līdzfinansē Frīdriha Eberta fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt