VIDEO: Latvijas kristīgo baznīcu galvas sveic Lieldienās

Kristīgo konfesiju baznīcu vadītāji Latvijā sveic un uzrunā kristiešus un pārējos Latvijas iedzīvotājus Lieldienās.

Arhibīskaps Vanags: Svētki var sākties, kad Kristus ir reāls

“Līdz pat mūsu dienām nav maz tādu cilvēku, kam Kristus vārds vai viss kristīgais izraisa tādu kā atraušanos vai pat bailes. Un, kad izdzird par kristīgajām vērtībām, viņiem spokojas viduslaiki, aizliegumi un pelēcīga dzīvi. Un tā arī ir – spoks vienmēr izraisa neomulīgu sajūtu ap sirdi. Tādēļ svētki var sākties tikai tad, kad Kristus ir reāls, īsts un dzīvs,” pauda Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Viņš novēl šajos svētkos piedzīvot Kristus īstenību. “Kristiešus es apsveicu ar Kristus uzvaru! Mēs zinām, ticam un apliecinām, ka Kristus par mums ir cietis, miris un augšāmcēlies, atņemot velnam, nāvei un ellei varu pār mums,” sacīja Vanags.

Viņš norāda, ka tā ir liela dāvana, tāpēc mudina dzīvot tā, lai Dievu neatraidītu.

“Visus pārējos es apsveicu ar to iespēju, kas jums ir priekšā! Jums ir iespēja vēl atklāt Kristus īstenību savā dzīvē un iegūt savai dzīvei jaunu dimensiju, kas ir krāšņa, dzīvību dodoša un ļoti pilnvērtīga,” sacīja arhibīskaps.

Metropolīts Aleksandrs: Gaisma, kas nekad nepazudīs

“Kādreiz atspīdējusī gaisma – pirms diviem tūkstošiem gadu – atkal apgaismo pasauli un katru cilvēku, kurš pieņem Kristu un viņam tic,” saka Latvijas pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs.

Viņš atgādina, ka Kristus augšāmcelšanās bija caur nāvi un krustu, caur ciešanām.

“Kristus ir gaisma, kas nekad nepazudīs. Tie cilvēki, kuri ir ar kristu, ir gaismā, mūžīgā gaismā,” saka Latvijas pareizticīgās baznīcas galva.

Bīskaps Sproģis: Vai Kristus ir tavā reālajā dzīvē?

“Cilvēki visos laikos centušies aizstāt realitāti ar fantāziju. Tam var būt dažādi iemesli, bet viens no tiem – tas palīdz izvairīties no atbildības uzņemšanās par savu reālo dzīvi un izvairīties no savu īsto problēmu risināšanas. To mēdz darīt pat veselas valstis un nācijas, kur tiek meklēti un atrasti ārējie ienaidnieki, lai varētu noslēpt un nedomāt par kādām iekšpolitikas problēmām. Iespējams, mēs varam atpazīt katrs sevi,” saka Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sveic Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkos Lieldienās.

Salīdzinot ar datorspēlēm, viņš norāda, ka cilvēki mēdz izveidot sev kādu pašizdomātu reliģiju: “Kur cilvēks ir izveidojis izdomātu fantāziju pasauli, kur viņš vāc sev kādus punktus pēc saviem izdomātiem noteikumiem, kas viņam palīdz justies labākam par pārējiem. Un viņš var justies kā uzvarētājs, patiesībā atrodoties kādā piesmakušā telpā.”

Taču Lieldienu notikums un Jēzus dzīve un mācība ir kā aicinājums uz īstumu un attālināšanos no fantāzijām. “Tava Lieldienu pieredze ir tikai tik nozīmīga, cik tā caurstrāvo reālo dzīvi.

Tāpēc jautājums – vai Jēzus ir augšāmcēlies nevis fantāziju pasaulē, bet tavā reālajā dzīvē.

(..) Un tikai tik Kristus ir augšāmcēlies, kā Viņš ir sastopams tavā reālajā dzīvē. Kristus patiešām augšāmcēlies! Priecīgas Lieldienas!”

Arhibīskaps Stankevičs mudina uzņemties atbildību

“Šodien mums ir ļoti priecīga diena – svinam Kristus augšāmcelšanās svētkus,” atgādina Latvijas Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

“Kristus augšāmcelšanās ir Dieva atbilde uz ļaunuma problēmu pasaulē un arī uz mūsdienu problēmām – cilvēces problēmām un arī ikviena no mums problēmām,” saka Latvijas katoļu baznīcas galva.

Viņš aicina ikvienu “atvērties uz augšāmcelšanās noslēpumu”. “Šodien ir milzīgi daudz jomu, kurās mēs varam ņemt šo līdzdalību. Pirmkārt, uzņemties atbildību par mūsu valsti, darīt visu iespējamu, lai stiprinātu mūsu ģimenes, lai mūsu bērni izglītotos skolās saskaņā ar tām vērtībām, kas ierakstītas mūsu Satversmē. Mēs arī varam uzņemties līdzatbildību par sakrālajām celtnēm, kas ir Latvijā,” saka Stankevičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt