VID sadarbībā ar robežsardzi svētku dienās novērsis vairāk nekā 700 000 cigarešu kontrabandu

Valsts svētku laikā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes kolēģiem atklāja vairākus gadījumus, kad dzelzceļa kravās ar akmeņoglēm un naftas produktiem tika mēģināts ievest Latvijā lielu daudzumu nedeklarētu cigarešu. Slēptuvēs atradās kopumā 701 380 gab. (35 069 paciņas) kontrabandas cigarešu, informēja VID.

Pirmdien, 4.maijā, Indras muitas kontroles punkta amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilcienā vagonā ar oglēm konstatēja nedeklarētas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemti 80 000 gabali (4000 paciņas) cigarešu „NZ” un "Premjer". 

Sestdien, 2. maijā, Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktā amatpersonas sadarbībā ar „Latvijas dzelzceļa” darbiniekiem veica no Baltkrievijas iebraukušā vilciena kontroli. Pārbaudes gaitā tika atklāts, ka zem vienpadsmit cisternām to noliešanas lūkās no muitas kontroles ir noslēptas nedeklarētas cigaretes. No šīm slēptuvēm tika izņemtas kopumā 29 880 (1494 paciņas) “NZ” un „Premjer” marku cigaretes. 

1.maijā Rīgas brīvostas kontroles punktā amatpersonas devās veikt muitas fizisko kontroli kāda uzņēmuma teritorijā, uz kuru bija novirzīti dzelzceļa vagoni ar akmeņogļu kravām.

Aizdomas par cigarešu slēpšanu šajās kravās muitas un robežsardzes amatpersonām radās, veicot vilciena sastāva pārbaudi robežstacijā - Indras muitas kontroles punktā. Lai veiktu pilnīgu kravu izkraušanu, vagoni tika novirzīti kontrolei galastacijā, Rīgā.

Kravu izkraušanas laikā divos vagonos tika atklāts liels daudzums cigarešu. Kontroles rezultātā tika izņemtas 184 100 gabali "Premjer", 56 760 gabali "Queen” un 250 640 gabali „NZ” markas cigarešu. Kopā tika izņemtas 491 500 cigaretes (24 575 paciņas). 

Savukārt Indras kontroles punktā  1. maijā muitnieki sadarbībā ar robežsardzes amatpersonām no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena divos vagonos konstatēja 100 000 gab. (5000 paciņas) cigarešu "Premjer" un "NZ".

Valstij nenomaksāto nodokļu kopējā summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 112 200 eiro.

VID muitas kontroles rezultātā šī gada pirmajā ceturksnī izņemti 9,43 miljoni cigarešu, kas ir gandrīz 3,3 reižu vairāk nekā 2019. gada pirmajos trīs mēnešos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti