Labrīt

Jaunais Rīgas teātris izsludina konkursu jaunajiem režisoriem

Labrīt

Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no ES tirdzniecības nozarei jauni izaicinājumi

Veselības inspekcija situāciju sociālās aprūpes centros vērtē kā kritisku

Veselības inspekcija: Daudzos sociālās aprūpes centros problēmas ar Covid-19 skrīningu

Daudzos sociālās aprūpes centros ir problēma nodrošināt Covid-19 skrīningu jeb regulāru testēšanu, lai konstatētu saslimšanu pirms tās izplatīšanās, intervijā Latvijas Radio atzina Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika.

Viņa uzsvēra, ka gan siekalu, gan parastie testi ir instruments, kā var konstatēt infekcijas iekļūšanu iestādē. Vienlaikus daudzos centros testus nevēlas veikt, jo tas prasa papildu darbu no cilvēkiem, kuri jau tā ir pārstrādājušies.

Dreika gan aicināja pašvaldības pieteikt savas iestādes testiem, lai preventīvi novērstu saslimstību ar Covid-19.

Pēc Dreikas teiktā, Veselības inspekcija šogad vērtēja situāciju 184 sociālās aprūpes centros, kur 27 no tiem uzturas bērni. Aprīlī un maijā iestādēs tika veikti apsekojumi. Lai gan inspekcija vēl tikai gatavo ziņojumu, lai izvērstu diskusiju,

secinājums ir – situācija aprūpes centros ir kritiska. Piemēram, divās trešdaļās centru nav iespēju izolēt saslimušus klientus.

Dreika arī pastāstīja, ka inspekcija saņem arvien vairāk zvanu par iespējamiem pārkāpumiem sociālās aprūpes centros. Pēc viņas teiktā, lielākā daļa zvanu saistīta ar centru nespēju komunicēt ar klientiem un viņu ģimenēm par notiekošo - kāpēc, piemēram, tiek slēgts stāvs un tamlīdzīgi. Tas izraisa satraukumu. 

Šāds iemesls bijis arī ziņojumam par centru "Jaunāmuiža". Inspekcija izmeklē, vai centrā tiešām notikuši epidemioloģisko drošības prasību pārkāpumi. Dreika sacīja, ka arī šajā centrā nav prasts izskaidrot notiekošo, tādēļ sācies satraukums par pārkāpumiem.

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, ja ir aizdomas par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu, ziņot par to inspekcijai vai nu telefoniski, vai rakstot uz e-pastu: [email protected] 

KONTEKSTS:

Sociālās aprūpes centru iemītnieki ir riska grupā, saslimstot ar Covid-19, jo bieži vien viņiem ir arī kādas citas kaites. Saslimst arī centru darbinieki, kuri mēdz strādāt vairākās iestādēs, iespējams, pārnēsājot vīrusu. Jau ziņots par vairākiem sociālās aprūpes centriem un pansionātiem, kuros saslimusi liela daļa iemītnieku, kā arī darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti