Dienas ziņas

Rokdarbniece izveido radošo darbnīcu

Dienas ziņas

Pandēmija neaptur brīvprātīgo darbu

Par skolotājas pazemošanu vēršas policijā

Vēršas policijā par skolotājas pazemošanu tiešsaistes stundā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc internetā noplūduša video, kurā redzams, kā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotāju tiešsaistes stundā pazemo un apsaukā necenzētiem vārdiem, skolas vadība vērsusies policijā, Latvijas Televīzijai atklāja vidusskolas direktore Valentīna Maido.

Skolā esot notikušas pārrunas ar audzēkņiem, kuri pazemošanu filmējuši un izplatījuši. Bērni notikušo nožēlojot.

“Filmēja un izplatīja, viņi paši to arī atzina. Bērns nožēlo, un vecāki ļoti pārdzīvo. Bērns, protams, saka, ka viņš nav domājis, ka tik traki būs. Bet nu neko vairs nevar izdarīt,” sacīja Maido.

Skolas vadība norādīja, ka medijos izskanējušās ziņas nav bijušas pilnīgas. Cilvēks, kurš necenzētiem vārdiem nolamājis pedagogu, nav šīs skolas audzēknis.

“Es domāju, ka tas links ir iegūts no kāda skolēna. Bērni varbūt paši pateica, kas uzfilmēja, kas izplatīja. Bet to, kas runāja, tas nav mūsu skolēns. Mēs tikai varam minēt,” sacīja vidusskolas direktore.

Iesniegums policijai galvenokārt esot rakstīts, lai atrastu cilvēku, kurš bija pieslēdzies šai tiešsaistes stundai. Skolotāja, kas tika pazemota, pašlaik izņēmusi darba nespējas lapu vienam mēnesim. Skolas vadība ir pārliecināta, ka pedagoģe darbā atgriezīsies.

Direktore atzina, ka pandēmijas laikā šādi gadījumi parādās arvien vairāk. Agrāk ir bijuši dažādi mēģinājumi aizskart skolotājas, bet tik saspīlētas situācijas iepriekš nav bijušas.

Uz to norādīja arī pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs: “Šobrīd spriedze ir ārkārtīgi pieaugusi. Un mēs zinām, ka pusaudži ar to tiek galā diezgan slikti, viņiem parādās milzum daudz problēmu. Šis ir viens no tiem veidiem, kā šīs problēmas izpaudīsies. Un tad ir skaidrs jautājums, ko mēs ar to darām un kā mēs palīdzam, veidojot drošu vidi viņiem pašiem.”

Psihoterapeits apgalvo, ka šādi gadījumi ir jāuzskata kā pieaugušo atbildība, jo viņi ir tie, kas veido drošu vidi gan bērnam, gan pedagogam. Visbiežāk agresija pret skolotāju liecina, ka pats pusaudzis saskaras ar nopietnām grūtībām.

“Šis ir viens no veidiem, kā pusaudži izpauž iekšējo spriedzi un kā izpaužas mentālās veselības grūtības, respektīvi,

agresija ir viens no veidiem, kā izpaužas mentālā veselība. Dažiem tā var izpausties kā depresija, dažiem kā trauksme, agresīva uzvedība,” skaidroja Konstantinovs.

Lai risinātu šo problēmu, skolas vadība organizēja ārkārtas sēdi, kurā nolēma lūgt visiem skolēniem un skolotājiem atkārtot skolas iekšējās kārtības noteikumus, kā arī pārrunāt notikušo ar iesaistītajiem skolēniem un viņu vecākiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti