Dienas ziņas

Strīds par atkritumu konteineru nomas maksu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bērniem māca drošību

Ventspils bērnudārzu pedagogi mācās izglītot bērnus par drošību uz ielas

Četri gadi ir piemērots vecums, lai sāktu sarunu ar bērniem par drošību uz ielas, par sarunāšanos ar svešiem cilvēkiem. Tā domā programmas "Džimba" veidotāji, kuri apmācīja pedagogus Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēs.

Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi apguva jaunu programmu, kura palīdz iemācīt bērnus atpazīt situācijas, kad viņiem draud briesmas.

Programma "Džimba" iekļauj kopumā deviņas nodarbības, kuru tēmas ir saistītas gan ar emocionālo, gan fizisko, gan seksuālo vardarbību.

Programma tiek veikta testa režīmā un paredzēta bērniem no četriem līdz astoņiem gadiem.

"Mēs runājam par bērnu drošību saskarsmē ar citiem cilvēkiem. Tas ir par to - ja viņi laukumā spēlējās, ja viņiem onkulis vai tante aicina nākt palīgā meklēt kaķīti, tad viņi nedrīkst iet. Tāpat, ja viņiem kaimiņiene saka: "Atnāc līdz uz veikalu, es tev nopirkšu saldējumu". Tieši tāds arī bija mums šis sižets," stāstīja pirmsskolas izglītības iestādes "Eglīte" skolotāja Iveta Stankeviča.

Nodarbības tiek veiktas ar spēļu palīdzību, un ne vienmēr bērni sniegto informāciju uztver nopietni. Regulārs darbs ļauj sasniegt vēlamo rezultātu.

Programma "Džimba" ir vērsta uz situācijām, kuras var rasties uz ielas, kad bērns komunicē ar svešu cilvēku. Pedagogi - "Džimbas" aģenti joprojām turpina apgūt jaunas prasmes. Kamēr notiek mācīšanās, akcents tiek likts uz sešgadniekiem.

Pedagogi uzsver, ka vecāku uzdevums ir periodiski pārrunāt šo tēmu ar saviem bērniem. Nevajag iebiedēt, bet vienkārši izskaidrot to, kas ir svešinieks. Ir jāiemāca bērnam atteikties no sveša cilvēka piedāvājumiem, jāizskaidro, kā konkrētās situācijās rīkoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti