Vēlēšanu aģitācijas pasākumos ārā varēs piedalīties maksimāli 10 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ārtelpās priekšvēlēšanu aģitācijā varēs piedalīties ne vairāk kā 10 personas, neskaitot aģitācijas veicējus, paredz valdības ceturtdien, 13. maijā, atbalstītās izmaiņas Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas regulējumā.

Izmaiņas atļaus priekšvēlēšanu aģitāciju publiskajās ārtelpās, ja stingri ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības, bet aģitācijas iekštelpās būs aizliegta, izņemot aģitācijas izvietošanu, paziņojumā medijiem informēja Tieslietu ministrija.

Aģitācija ārtelpās ir atļauta tikai ar nosacījumu, ka tiek ievērotas visas nepieciešamās epidemioloģiskās drošības prasības – divu metru distancēšanās, kā arī mutes un deguna aizsegu lietošana.

Priekšvēlēšanu aģitācijas veicēja pienākums ir uzraudzīt visu epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu un arī izvietot informāciju par atbildīgo personu un piesardzības un drošības prasībām.

Priekšvēlēšanu aģitācijas mērķis ir nodrošināt iespēju personai paust viedokli un iespēju sabiedrībai saņemt vispusīgu informāciju par deputātu kandidātiem, deputātu kandidātu sarakstiem, politiskajām partijām un politisko partiju apvienībām pirms Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību domju vēlēšanām. Tādā veidā sniedzot iespēju vēlētājiem izvērtēt politisko partiju piedāvājumus un izdarīt objektīvu izvēli, kas ir nepieciešama demokrātiskā sabiedrībā, norāda ieslietu ministrija.

Ārtelpas ir laukumi, skvēri, parki, ielas, ceļi, tilti, tuneļi un citas tamlīdzīgas vietas, kas ir publiski pieejamas noteiktam personu lokam jeb publikās lietošanas ārtelpas.

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti