Pašvaldībā norāda, ka naktī no otrdienas uz trešdienu Ķīšezera krastā, Juglas apkaimē, mednieki sagūstīja un izveda no pilsētas teritorijas vienu lielu meža cūku un septiņus sivēnus. Šī meža cūku saime ir nedaudz mazāka par iepriekš notverto. Medības un cūku pārvešana ilgusi visu nakti un beigusies ap pulksten pieciem no rīta.
Meža cūkas pārvestas uz Ādažu un Sējas novadu robežas mežiem. Mežacūku pārvietošana uz minētajām teritorijām ir saskaņota ar Valsts meža dienestu.
"Pierīgas mednieku kluba" pārstāvis Kaspars Šuikovskis norāda, ka pēc izvešanas meža zvēri tiek izšķirti un vēl atsevišķi piebaroti. Tas mazinot iespēju, ka tie kopā meklēs vieglāk pieejamu maltīti tuvējās zemnieku saimniecībās.
Pagaidām no Sējas apkārtnes iedzīvotājiem sūdzības nav saņemtas, piebilst Rīgas domē.
Jau ziņots, ka Rīgas mežacūku pārvietošana uz Rīgas domei piederošiem mežiem Tīnūžos cieta neveiksmi, jo dzīvnieki nedzīvoja mežā, bet gāja apdzīvotās vietās, uzraka dārzus un biedēja vietējos iedzīvotājus. Tāpēc galvaspilsētas pašvaldība nolēma mainīt Rīgā notverto mežacūku pārvietošanas taktiku.
Rīgas Medību koordinācijas komisijā nolemts pārvietot mežacūkas uz pašvaldībai piederošiem mežiem ne tikai Tīnūžos, bet arī Sējas un Ropažu novadā. Pirms pārvietošanas plānots sadalīt mežacūku barus, nošķirot to barvedi, kas nosaka visa mežacūku bara pārvietošanās gaitu.
Jauno taktika mežacūku "deportēšanā" sāka izmantot augusta sākumā, kad Juglas apkaimē, netālu no Bābelītes ezera sagūstītās desmit mežacūkas – trīs lielās cūkas un septiņi sivēni - pārvesti uz Ādažu un Sējas novadu robežu mežiem.
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ieskatā, Rīgas pašvaldības rīcība, pārvietojot galvaspilsētā notvertās mežacūkas uz mežiem Pierīgā, ir bezjēdzīga, jo dzīvnieki agri vai vēlu tiks nomedīti vai arī saslims ar cūkām bīstamo Āfrikas cūku mēri un nobeigsies. PVD uzskata, ka Rīgā notvertās mežacūkas būtu jālikvidē.