Veidos satiksmes drošības indeksu pašvaldībām

Lai motivētu pašvaldības vairāk pievērsties satiksmes drošības uzlabojumiem to administratīvajās teritorijās, Satiksmes ministrija (SM) veidos satiksmes drošības indeksu Latvijas pašvaldībām.

Ministrijā informēja, ka priekšlikumu veidot satiksmes drošības indeksu pašvaldībām pirmdien, 17. februārī, atbalstīja Ceļu satiksmes drošības padome.

Tuvākajā laikā Satiksmes ministrija uzsāks darbu pie indeksa metodoloģijas izstrādes. Indeksā plānots ietvert datus par negadījumu, iedzīvotāju, automašīnu skaitu.

“Ideja par satiksmes drošības indeksa izveidi radās, lai mudinātu pašvaldības aktīvāk domāt par infrastruktūru, kas ir piemērota mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem un viņu drošībai – tās ir drošas gājēju pārejas, nodalīti veloceļi un citi risinājumi,” paziņojumā medijiem norādīja SM parlamentārais sekretārs un Saeimas deputāts Jānis Butāns (Jauna konservatīvā partija).

Šāda iecere saistīta ar to, ka pašlaik Latvija satiksmes negadījumu ziņā ir viena no līdervalstīm visā Eiropā: 2018. gadā bija 4. vietā ar 77 bojā gājušajiem uz miljons iedzīvotājiem ceļu satiksmes negadījumos. Turklāt aptuveni 69% no visiem ceļu satiksmes negadījumiem ar cietušajiem notiek tieši apdzīvotās vietās.

Plānots, ka pēc šāda indeksa izstrādes katru gadu tiks publiskots satiksmei drošāko un nedrošāko pašvaldību saraksts. “Tādējādi gadu gaitā redzot, kuras pašvaldības ir gatavas vairāk ieguldīt savu iedzīvotāju drošībai un kuras mazāk,” norādīja Butāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti